passo
“Öğrencilerimizi severek çalışıyoruz”

“Öğrencilerimizi severek çalışıyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ayza Eğitim Kurumları Genç Kalemler Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Akgül, Anadolu Lisesi Müdürü Yardımcısı Havva Yıldırım ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Alanı Müdür Yardımcısı Ülkü Demir konuk olarak katıldılar. Ayza Eğitim Kurumları’nın 2013 yılında faaliyete başladığını kaydeden Genç Kalemler Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Akgül, “İlk açılışımızda Sağlık […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Ayza Eğitim Kurumları Genç Kalemler Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Akgül, Anadolu Lisesi Müdürü Yardımcısı Havva Yıldırım ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Alanı Müdür Yardımcısı Ülkü Demir konuk olarak katıldılar.
Ayza Eğitim Kurumları’nın 2013 yılında faaliyete başladığını kaydeden Genç Kalemler Fen Lisesi Müdür Yardımcısı Ahmet Akgül, “İlk açılışımızda Sağlık Meslek Lisesi olarak yola çıktık. İkinci yılımızda eğitim sürecimiz Fen Lisesi olarak devam etti. Sonrasında ise Anadolu Lisesini bünyemize katarak büyüyerek çalışmaya devam ettik. Bizler özverili ve öğrencilerimizi severek çalışıyoruz. Üniversite sınavları için gerekli olan ek takviyeleri biz okul bünyemizde öğrencilerimize sunuyoruz. Fen Liseleri akademik okullardır. Direkt üniversiteye öğrenci hazırlar. Biz müfredatın bize sunduklarını Fen Lisemizde uyguluyor ve üniversiteye hazırlığı son iki yıla bırakmadan tüm sınıflarda sürdürüyoruz” diye konuştu.
“24 mezunumuz var”
Özel Genç Kalemler Anadolu Lisesi’nin 2017-2018 eğitim-öğretim döneminde Ayza Eğitim Kurumları’na dahil olduğu bilgisini aktaran Anadolu Lisesi Müdürü Yardımcısı Havva Yıldırım, “Anadolu Lisemizde sayısal, eşit ağırlıklı, dil ve sözel bölümler var. Bu yıl ikinci yılımız. 24 mezunumuz var. 14 öğrencimiz üniversiteye yerleşti. Hem rehberlik hem de danışmanlık anlamında sağlam bir sistemimiz var. Rehber öğretmenlerimiz öğrencilerimizi yakından takip ediyorlar. Öğrencilerimizin eksikliklerini aylık yapılan tarama sınavları ile tespit ediyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“9. sınıfta ortak müfredat okutuluyor”
Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Sağlık Alanı Müdür Yardımcısı Ülkü Demir ise okullarında ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknikerliği bölümlerinin bulunduğunu belirterek, “9. sınıfta ortak müfredat okutuluyor. 10. sınıftan itibaren ise öğrencilerimizi mesleğe hazırlamaya başlıyoruz. Ağırlıklı olarak alan dersleri oluyor. Bir yandan ise öğrencilerin üniversiteye hazırlık süreçleri gözetiliyor ve bu anlamda da dersler alıyorlar” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır