passo
“Öğretmenevi halkın evidir”

“Öğretmenevi halkın evidir”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konukları Afyonkarahisar Öğretmenevi Müdürü Lokman Özkul ve Müdür Yardımcısı İsmail Gürkan Gürer oldular. Programda Öğretmenevi’nin çalışmaları konuşuldu. “Tüm halkımızı Öğretmenevimize bekleriz” Afyonkarahisar Öğretmenevi’nin 1994 yılından bu yana hizmet verdiğini kaydeden Öğretmenevi Müdürü Lokman Özkul, “Öğretmenevimizin isminden dolayı sadece öğretmenlerimize ve yakınlarına hizmet verdiği düşünülüyor. Elbette öğretmenlerimize ve yakınlarına hizmet veriyoruz. […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programının konukları Afyonkarahisar Öğretmenevi Müdürü Lokman Özkul ve Müdür Yardımcısı İsmail Gürkan Gürer oldular.

Programda Öğretmenevi’nin çalışmaları konuşuldu.

“Tüm halkımızı Öğretmenevimize bekleriz”

Afyonkarahisar Öğretmenevi’nin 1994 yılından bu yana hizmet verdiğini kaydeden Öğretmenevi Müdürü Lokman Özkul, “Öğretmenevimizin isminden dolayı sadece öğretmenlerimize ve yakınlarına hizmet verdiği düşünülüyor. Elbette öğretmenlerimize ve yakınlarına hizmet veriyoruz. Ancak bunu yanında tüm halkımız Öğretmenevimizin tüm birimlerinden faydalanabilirler. Tüm halkımızı Öğretmenevimize bekleriz. Onları kurumumuzda görmekten büyük memnuniyet duyarız. Öğretmenevi halkın evidir ve halkımızın hizmetindedir” diye konuştu.

“Kurumumuzda iki düğün salonumuz var”

Afyonkarahisar Öğretmenevi’nde 32 yataklı otel biriminin bulunduğu bilgisini aktaran Müdür Özkul, “Normalde 84 yatak kapasiteli. Bunu ihtiyaç olduğu hallerde 100 yatağa kadar çıkarabiliyoruz. Otelimizde il dışından gelen misafirlerimizi ağırlıyoruz. Otelimizde konaklayan misafirlerimiz kahvaltılı açık büfe hizmetinden de faydalanabiliyorlar. Konaklama ücretleri oldukça makul seviyede. Bunu yanında kurumumuzda iki düğün salonumuz var. Bu salonlarımızın yenileme çalışmalarını kış döneminde yapacağız. Sezona daha iyi hizmet verecek şekilde hazır olacağız. Salonlarımızın kapasitesi yaklaşık 400 kişilik. Salonlarımızda yemekli ve pastalı, kına gecelerinde ise kahvaltılı seçeneklerimizi sunuyoruz. Ayrıca canlı müzik, fotoğraf, slâyt gösterimi ve kamera hizmetlerini de sunuyoruz. Bu ek hizmetleri düğün sahiplerinden kendilerinin temin etmelerini istemiyor, biz sunuyoruz. Ayrıca kuaför birimimizde de hizmetlerimiz sürüyor. Restoranımızda ise üç öğün yemek veriliyor. Sabahları açık büfe kahvaltı, öğlen ve akşamları ise tabldot şeklinde yemek veriyoruz. Yazları ise alakart menümüz ve ızgara seçeneklerimiz de oluyor” şeklinde bilgi verdi.

“2014 yılı rezervasyonları başladı”

Düğün salonları için 2014 yılı rezervasyonlarının başladığını kaydeden Öğretmenevi Müdür Yardımcısı İsmail Gürkan Gürer, “Yaklaşık otuza yakın rezervasyon aldık ve almaya devam ediyoruz. Yaz mevsiminde düğünlerde bilindiği gibi yoğunluk yaşanıyor. O nedenle şimdiden rezervasyonları yaptırmakta fayda var. Özellikle düğünlerini hafta sonu yapmak isteyenler şimdiden rezervasyonlarını yaptırsınlar. Çünkü genelde hafta sonları istendiğinden hafta sonu rezervasyonları çabuk doluyor. Belli bir kaparo karşılığı rezervasyonları yapıyoruz. Düğün tarihine kadar ister taksitle, isterse bir defada ödemelerini yapabilirler. 15 Nisan’a kadar kış sezonumuzda büyük bir indirimimiz var. Kışın düğün yapmak isteyen vatandaşlarımızın bu indirimden yararlanmalarını öneriyorum. Tüm hizmetlerimizden sadece öğretmenlerimiz değil, tüm halkımız yararlanabilir” diye konuştu.

“Projemiz, ‘Benim evim, senin evin’ ismini taşıyor”

Öğretmenevleriyle ilgili Türkiye’de bir ilk olacak AB destekli bir projelerinin de bulunduğu bilgisini aktaran Müdür Yardımcısı Gürer, “Bu projemiz için oldukça kapsamlı çalışıyoruz. Projemiz, ‘Benim evim, senin evin’ ismini taşıyor. Buradaki Öğretmenevlerimizin işleyişi ile Avrupa’daki sosyal tesislerin işleyişlerinin karşılaştırmasını yapacağız. Bu projeden hem otel, hem de servis birimlerindeki personellerimiz yararlanacaklar. Projemizi Şubat ayı gibi neticelendireceğiz. Projemizin ön çalışması yapıldı. Milli Eğitim ortaklığıyla bu projemizi gerçekleştireceğiz” şeklinde bilgi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır