passo
“Ojeler tırnaklarda uzun süre kalmamalı”

“Ojeler tırnaklarda uzun süre kalmamalı”

Gün FM’de ayda bir yayınlanan Ayak Sağlığımız isimli programda ojeler konuşuldu. İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi Yetkilisi Podolog Anka Tülay Kıran’ın konuşmacı olarak katıldığı programda ayak ve tırnak sağlığı konuşulmaya devam ediliyor. “Kadın aksesuarlarının en güzeli ojelerdir” diyen Kıran, “Ojeler şık ve göz alıcıdır. Renk renk ojelerin yarattığı etki başkadır. Canlı, mat, parlak, yaldızlı, simli renkleriyle, […]

Gün FM’de ayda bir yayınlanan Ayak Sağlığımız isimli programda ojeler konuşuldu. İstanbul Ayak Sağlığı Merkezi Yetkilisi Podolog Anka Tülay Kıran’ın konuşmacı olarak katıldığı programda ayak ve tırnak sağlığı konuşulmaya devam ediliyor.
“Kadın aksesuarlarının en güzeli ojelerdir” diyen Kıran, “Ojeler şık ve göz alıcıdır. Renk renk ojelerin yarattığı etki başkadır. Canlı, mat, parlak, yaldızlı, simli renkleriyle, farklı yapılarıyla ojeler kadınların vazgeçilmezidir” şeklinde konuştu.
“Kalıcı ojelerin ise kimyasal yapısı farklıdır”
Ojelerin tırnaklarda uzun süre kalmaması gerektiğini belirten Podolog Anka Tülay Kıran, “Uzun süre kalması durumunda tırnakların hava almaması ve beslenmemesi nedeniyle tırnaklarda sararma, yıpranma ve kırılma sık görülür. Kalıcı ojelerin ise kimyasal yapısı farklıdır. Ojeler bir müddet tırnaktan çıkmıyor fakat tırnağın hava alması ve beslenmesi devam ediyor. Önemli nokta ise kalıcı ojeler tırnaktan çıkarıldıktan sonra tırnaklara bakım yapılmalıdır. Bakım yapılmadan oje kullanılmamalıdır. Mutlaka tırnaklar dinlendirilmelidir” diye konuştu.
Ojelerin tüm yönüyle konuştuğu programa dinleyiciler de sorularıyla katıldılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır