passo
“Oku, düşün, anla ve yaşa”

“Oku, düşün, anla ve yaşa”

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına AKÜ İslami İlimler Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Fatih Çakmak konuk oldu. Çakmak programda yaptığı değerlendirmede ailede okuma alışkanlığının kazanılmasının önemli olduğunu kaydederek, “Oku, düşün, anla ve yaşa prensibi uygulanmalı” şeklinde konuştu. “Çocuklarımızı bilgi ile donatmalıyız” İnsanın değerli ve […]

2021 yılının Aile Yılı ilan edilmesi nedeniyle Afyonkarahisar Valiliği ve Gün FM işbirliğinde süren Aile Saati programına AKÜ İslami İlimler Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Fatih Çakmak konuk oldu. Çakmak programda yaptığı değerlendirmede ailede okuma alışkanlığının kazanılmasının önemli olduğunu kaydederek, “Oku, düşün, anla ve yaşa prensibi uygulanmalı” şeklinde konuştu.
“Çocuklarımızı bilgi ile donatmalıyız”
İnsanın değerli ve önemli bir varlık olduğunu belirten AKÜ İslami İlimler Fakültesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Fatih Çakmak, “Anne ve babalar ilk öğretmenlerdir. Bu nedenle çocuklarımızı en iyi biçimde yetiştirmeliyiz. Çocuklarımızı bilgi ile donatmalıyız. Bu bilgi hem dini hem de ilmi olmalıdır. Bilgi bir güçtür. Bilen bireyler çok kıymetlidir. Çocuklarımız bizden daha fazla bilmeli ve araştırmalıdır. İçinde bulunduğumuz pandemi günleri bize unuttuklarımızı anımsattı. Bu süreci iyi değerlendirmeli ve aile olmanın önemini çocuklarımıza kazandırmalıyız. Bu kapanma günlerinde zamanımızı iyi değerlendirmeli ve bol bol kitap okumalıyız” diye değerlendirmede bulundu.
Aile Yılı’nın Mayıs temasının ailede şükür ve kanaat olduğunu belirten Çakmak, İslam medeniyetinin şükür ve teşekkür medeniyeti olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır