passo
“Okullarımızda çok güzel uygulamalar yapılıyor”

“Okullarımızda çok güzel uygulamalar yapılıyor”

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Gün FM’in konuğu oldu. Yalçın programda çalışmalarını anlattı. Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kendin Yap Atölyeleri konusunda açıklamalarda bulunan Yalçın, “Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyemizde öğretmenlerimize Robotis firması tarafından kodlama eğitimleri verildi. Yeni Nesil Eğitim Programı Afyonkarahisar Kendin Yap projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurmalarına katkıda […]

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Gün FM’in konuğu oldu. Yalçın programda çalışmalarını anlattı.
Zafer Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Kendin Yap Atölyeleri konusunda açıklamalarda bulunan Yalçın, “Afyonkarahisar Kendin Yap Atölyemizde öğretmenlerimize Robotis firması tarafından kodlama eğitimleri verildi. Yeni Nesil Eğitim Programı Afyonkarahisar Kendin Yap projemiz kapsamında eğitim verdiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımızın çağa ayak uydurmalarına katkıda bulunulacaktır. Bunun yanında faaliyetimiz sonucunda öğretmenlerimiz, dijital eğitim kaynakları ve yöntemleri konusunda bilgi sahibi oldular” diye konuştu.
“İlimizde yaklaşık 149 bin civarında öğrenci var”
İlimizde yaklaşık 149 bin civarında öğrenci, 10 bin civarında öğretmen ve 900’e yakın okul bulunduğunu belirten Yalçın, “Okullarımızda çok güzel uygulamalar yapılıyor. Geçenlerde Hocalar ilçemizde ziyaret ettiğim yatılı bir okulda öğrencilerimiz tarafından örnek bahçeler oluşturulduğunu gördüm. Yazın yaz sebzeleri, kışın kış sebzeleri yetiştiriliyor. Aynı zamanda tavuk ve ördek gibi kümes hayvanlarını besliyorlar. Hem hobi edinmiş oluyorlar hem de tarım konusunda bilgileniyorlar” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Merkez Meslek Lisemizde ahşap oyuncaklar üretiliyor”
Mesleki okullarımızda çok güzel üretimler yapıldığını belirten Yalçın, “Gazi Meslek Lisesi’nde deterjan üretiliyor. Oldukça kaliteli bir ürün. Yine merkez Meslek Lisemizde ahşap oyuncaklar üretiliyor. Birçok okulumuzda TÜBİTAK projeleri yürütülüyor. Bilimle, sanatla, kültürle ilgili çok güzel projelerimiz var” diye konuştu.
Programda okumanın önemine değinen Yalçın, şehitlerimizin isimleriyle okullarımızda kurulan ve açılan kütüphanelerin çok anlamlı olduğunu kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır