passo
“Okulumuzda aranan elemanları yetiştiriyoruz”

“Okulumuzda aranan elemanları yetiştiriyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Batı Kurs Merkezi ve Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Artuk eğitimle ilgili bilgiler verdi. “Okulumuz ücretsiz olarak, devlet desteğiyle hizmet veriyor” 2014-2015 eğitim-öğretim yılında eğitime başladıklarını belirten Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk, […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Batı Kurs Merkezi ve Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Artuk eğitimle ilgili bilgiler verdi.
“Okulumuz ücretsiz olarak, devlet desteğiyle hizmet veriyor”
2014-2015 eğitim-öğretim yılında eğitime başladıklarını belirten Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Kurucusu Önder Artuk, “Şu anda 1200 öğrenci ile eğitime devam ediyoruz. Okulumuzda Gıda, Makine, Elektrik-Elektronik ve Motorlu Araçlar olmak üzere 4 bölümde Anadolu meslek ve Anadolu Teknik Lise programları uygulanıyor. Okulumuz ücretsiz olarak, devlet desteğiyle hizmet veriyor. Dünyada ülkelerin geleceği verdikleri meslek eğitimine göre şekillenir. Ara teknik eleman sıkıntısını hepimizin malumu. Bizler ara değil aranan eleman diyoruz. Okulumuzda aranan elemanları yetiştiriyoruz. Ayrıca okulumuzun Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunması da oldukça önemli. Öğrencilerimiz üretimi yerinde görmüş oluyor. Zaman zaman öğrencilerimizi işyerlerine götürerek bilgilendiriyor ve gözlem yapma olanağı sunuyoruz” şeklinde konuştu.
“Öğrencilerimiz güzel örneklerle buluşmuş oluyorlar”
Okulda sosyal faaliyetlere de önem verdiklerini kaydeden Artuk, “Alanlarında başarılı isimleri kariyer günleri söyleşileri adı altında okulumuza davet ederek öğrencilerimizle bir araya getiriyoruz. Öğrencilerimiz gelen isimlerin hikâyelerini kendi ağızlarından dinleyerek güzel örneklerle buluşmuş oluyorlar. Kariyer günlerimize Valimizden Belediye Başkanımıza, işadamlarımıza kadar birçok isim katıldı. Ayrıca pek çok spor dalında başarılı olan öğrencilerimiz var. Hem ilimizde hem de iller arası müsabakalarda dallarında başarıyı yakalamaları bizleri mutlu ediyor” diye değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Artuk Gün FM’in başarılı yayınlarının devamını diledi. Akar ise Artuk’un çalışmalarında başarılar dileyerek yayın dolayısıyla teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır