passo
“Olumsuz düşünme sınav kaygısını arttırıyor”

“Olumsuz düşünme sınav kaygısını arttırıyor”

Bu Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi son uyarılar Gün FM’de yayınlanan Gündem programında konuşuldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayına Bilim Eğitim Kurumları Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut konuk olarak katıldı. YKS’ye yaklaşık 2 milyon 300 bin öğrencinin gireceğini söyleyen Bilim Eğitim Kurumları Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut, […]

Bu Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi son uyarılar Gün FM’de yayınlanan Gündem programında konuşuldu. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayına Bilim Eğitim Kurumları Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut konuk olarak katıldı.
YKS’ye yaklaşık 2 milyon 300 bin öğrencinin gireceğini söyleyen Bilim Eğitim Kurumları Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut, “Adayların duyguları sınav başarısını ve sonucunu etkiler. Üç duygu sınav öncesi çok önemlidir. Bunlar özgüven, rahat ve huzurlu hissetmek ve umutlu olmaktır” diye konuştu.
“Metabolizmamız stresten etkileniyor”
“Olumsuz düşünme sınav kaygısını arttırıyor” diyen Durgut, “Öğrencilerimiz kişisel hedeflerine odaklanmalı. Dikkat ve konsantrasyonlarını sınav anında arttırmalılar. Sınav öncesi beslenme ve uyku düzeni çok önemlidir. Bu nedenle dikkatli olunmalıdır. Metabolizmamız stresten etkileniyor. Tam tahıllı besinleri tercih etmelerini öneririm. Sınava girilecek okulun daha önceden görülmesi önemlidir. Sınav kurallarını mutlaka gözden geçirelim. Sınavdan önceki günü evde dinlenerek değerlendirmek önemlidir” diye konuştu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile görüşen Bilim Eğitim Kurumları Rehberlik Danışmanı Tülay Durgut Gün FM’in bilgilendirici yayınlarının devamını diledi. Akar ise Durgut’a verdiği bilgiler dolayısıyla teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır