passo
Ömer Yıldız: “Şeffaf belediyecilik yapıyoruz”

Ömer Yıldız: “Şeffaf belediyecilik yapıyoruz”

Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız Gün FM’in konuğu oldu. Başkan Yıldız, sosyal medya ortamında belediyenin gelir-gider tablosunu sunduklarını ve ihaleleri canlı yayında yaptıklarını söyledi. Hesap verebilir ve şeffaf bir belediyecilik yaptıklarını söyleyen Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, “Sosyal medya ortamında belediyenin gelir-gider tablosunu yayınlıyoruz ve ihalelerimizi canlı yayında yapıyoruz. Ayrıca kadın kooperatifimizle kuru meyvecilik yapıyoruz. […]

Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız Gün FM’in konuğu oldu. Başkan Yıldız, sosyal medya ortamında belediyenin gelir-gider tablosunu sunduklarını ve ihaleleri canlı yayında yaptıklarını söyledi.
Hesap verebilir ve şeffaf bir belediyecilik yaptıklarını söyleyen Dereçine Belediye Başkanı Ömer Yıldız, “Sosyal medya ortamında belediyenin gelir-gider tablosunu yayınlıyoruz ve ihalelerimizi canlı yayında yapıyoruz. Ayrıca kadın kooperatifimizle kuru meyvecilik yapıyoruz. Kooperatif olarak İstanbul’da tarım zirvesine katıldık ve çok güzel geçti. Geçtiğimiz hafta ilimizdeki CHP’li belediye başkanları olarak Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ile buluştuk. Sayın Başkan bizleri dinledi ve tavsiyelerde bulundu. Son derece verimli bir buluşma gerçekleştirdik” diye konuştu.
“Regülatör çalışmamız devam ediyor”
Beldelerinde yapılan regülatör çalışmasına değinen Başkan Yıldız, “Regülatör çalışmamız DSİ yetkililerinin de kontrolünde ilerlemekte. Bu süreçte Dereçineliler fedakârlık yaparak çalışmalara destek oldular. Önümüzdeki yıllarda sulamada sorun yaşamamak adına daha önce yarım kalan çalışmada yapılan hatalardan ders çıkararak güzergah değişikliği, ilave proje gibi DSİ ile görüşerek düzenlemeler yaptık. Bu süreçte bizlere kolaylık sağlayan DSİ’nin tüm yetkililerine, uyum içinde çalışan müteahhit firmaya, belediye personellerimize ve çalışmalara gösterdikleri ilgi ve destek için vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Bir süre daha rahatsızlık vereceğimiz için özür dilerim. Dereçinemizin geleceği adına el birliği ile çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Tarihi ve Kültürüyle Dereçine” isimli bir kitap yayınladıklarını belirten Başkan Yıldız kitabın geliriyle öğrencilere burs verdiklerini söyledi.
Başkan Yıldız herkesi yeşil Dereçine’yi görmeye davet etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır