passo
“Önceliğimiz çocuk oyunları”

“Önceliğimiz çocuk oyunları”

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde yapılan Kampüs programına AKÜ Tiyatro Topluluğu Başkanı Mehmet Kamil Atlı konuk oldu. Atlı programda topluluğun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi. “Topluluğumuz her üniversitede olduğu gibi tiyatro sanatını tanıtmak, sahne ve oyunculuk ile ilgili bilgi birikimi paylaşmak ve üniversite öğrencilerine ve  oyunlar sergilemek için kuruldu” diyen Atlı, “Topluluğumuz geleneksel […]

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Gün FM işbirliğinde yapılan Kampüs programına AKÜ Tiyatro Topluluğu Başkanı Mehmet Kamil Atlı konuk oldu. Atlı programda topluluğun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.

“Topluluğumuz her üniversitede olduğu gibi tiyatro sanatını tanıtmak, sahne ve oyunculuk ile ilgili bilgi birikimi paylaşmak ve üniversite öğrencilerine ve  oyunlar sergilemek için kuruldu” diyen Atlı, “Topluluğumuz geleneksel bir topluluk yani demem o ki bir yönetim kurulu gibi bir görev dağılımı yok. Genellikle başkanın planlamaları, eğitimleri,  atölyelerine göre seyir eden bir sürecimiz var. Tiyatro oyunculuğunu profesyonel olarak sergileyen bir arkadaşımız yok. Amatör olarak sahne alan ve eğitimi veren ben varım. Bende bu eğitimi benden önceki başkanların bana aktardığı bilgi birikim ve kendi yöneticilik ve doğaçlama yeteneğim ile devam ettiriyorum. Yakın zaman sonra bende mezun olacağım için bir arkadaşımızı bu yönde eğitiyor ve bilgilerimi aktarıyorum nitekim usta çırak ilişkisi gibi.

Topluluğumuz her yıl oyun çıkarmıştır benden önce de sonrada bu gelenek devam edecektir” diye konuştu.

“Köy çocuklarını da unutmadık”

“Genellikle yetişkin oyunu çıkarsak da köy okullarında tiyatroyla tanışmamış çocukları asla unutmadık” diyen Atlı, “Elimizden geldiğince Köy okullarına çocuk oyunları götürdük çeşitli sosyal projelerde bulunduk. Çocuklarımızın yüzündeki gülümseme bizi çok mutlu ediyor. Hatta şunu diyebilirim bizim hep önceliğimiz çocuklar olmuştur. Ben Antalya merkezde doğdum büyüdüm  çocukluğumdan beri tiyatroyla tanışıyorum ve bu beni bugünkü ben yapıyor. Sosyal davranışlarım , sanata olan tutkum gibi neden bu çocuklar bundan yoksun kalsın ki coğrafya kader olmamalı. Faaliyetlerimizin önceliği tabii ki üniversitemizdeki öğrenciler çünkü sosyal olmak isteyen bu neslin burada çok imkanı yok. Biz kayıtlarımızı alırken de hep söylerim okeye dördüncü değil sanatla ilgili faaliyetlerde, sahnelerde, sosyal sorumluluk projelerinde olmalı bu gençler. Afyonlu vatandaşlarımız faaliyetlerimize, oyunlarımıza katılabiliyorlar. Bundan memnuniyet duyuyoruz” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“İkinci dönem bahar aylarında  sahnelerde olmayı planlıyoruz”

“Bu dönem çok güzel bir ekibimiz var” diyen Atlı,  “Gerek yıllardır benimle bu yolda yürüyen gerek çok hızlı bir şekilde adapte olmuş ve bu işe gönül vermeye hazır ve nazır çok güzel bir nesil var. Bu sene onlarla iki yetişkin bir çocuk oyunu projemiz var. İkinci dönem bahar aylarında  sahnelerde olmayı planlıyoruz. Oyunlarımızın okumalarına başladık yakin zamanda provalara başlayacak olmak heyecan veriyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır