passo
“Önceliğimiz eğitim”

“Önceliğimiz eğitim”

Gün FM’de Gündem programına Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül ve aynı kurumda Psikolog Elif Görgeç konuk oldu. Algül ve Görgeç çocuklarda bilişsel gelişim ve ekran bağımlılığı konusunda bilgiler verdi. “Ekrana bakma vücutta gevşeme hissine neden olur. Adeta hipnoz etkisi yaratır” diyen Amerikan Kültür Çocuk Koleji’nde Psikolog Elif Görgeç, “Ailelerin bunu yasaklamaması yönlendirmeleri […]

Gün FM’de Gündem programına Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül ve aynı kurumda Psikolog Elif Görgeç konuk oldu. Algül ve Görgeç çocuklarda bilişsel gelişim ve ekran bağımlılığı konusunda bilgiler verdi.
“Ekrana bakma vücutta gevşeme hissine neden olur. Adeta hipnoz etkisi yaratır” diyen Amerikan Kültür Çocuk Koleji’nde Psikolog Elif Görgeç, “Ailelerin bunu yasaklamaması yönlendirmeleri gerekir. Bu nedenle yasaklama yönlendir diyoruz. Televizyon izlemek yerine sesli hikaye dinletebiliriz. Bilgisayarda dijital müze gezmelerini sağlayabilir veya dijital resim sergilerini gezdirebiliriz. Örneğin dijital medya ve çocuk isimli bir internet sitesi var. Çocuklarımızı böyle sitelere yönlendirebiliriz” şeklinde konuştu.
“Yatıştırıcılık modellenmelidir”
Çocuklar öfkelendiğinde ailelerin çocukların yanında olmaları tavsiyesinde bulunan Görgeç, “Anlamaya çalışmalıyız. Davranışlarını yargılamak yerine neden böyle oluyor, böyle hissetmene sebep olan nedir bu konuya odaklanmalıdır. Yatıştırıcılık modellenmelidir. Çocuk sakin kalmayı ebeveynden öğrenir” diye değerlendirmede bulundu.
“Her sınıfta aynı anda 2 öğretmen görevli”
Amerikan Kültür Çocuk Koleji’nin eğitime öncelik verdiğini söyleyen Amerikan Kültür Çocuk Koleji Kurucu Müdürü Fatma Algül, “Her sınıfta aynı anda 2 öğretmen görevli olup bir tanesi sadece İngilizce konuşmaktadır. Türkiye’de ilk kez AB tarafından onaylanmış Avrupa Dil Öğretim Pasaportu (ELP) kullanılmaktadır. Kurumumuzda doğal gıda ürünleri kullanılmakta ve hijyen ön planda tutulmaktadır. Ülkemizin en yaygın okul öncesi eğitim programı olup çocuk güvenliği ve müşteri memnuniyeti konusunda ülkemizin en güvenilir eğitim kurumları zinciridir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır