passo
Öner: “229 yeni hobi bahçesi yapıldı”

Öner: “229 yeni hobi bahçesi yapıldı”

Afyonkarahisar Belediyesi ve Gün FM işbirliğinde süren Şehir Saati programına Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner konuk oldu. Öner programda ilimizde toplam 310 adet hobi bahçesinin bulunduğunu açıkladı. İlimizde 310 adet hobi bahçesinin bulunduğunu belirten Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, “Bunların 198 adet Fuar Alanında, 112 adeti ise Devlet Parkı’nda yer alıyor. Şu an […]

Afyonkarahisar Belediyesi ve Gün FM işbirliğinde süren Şehir Saati programına Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner konuk oldu. Öner programda ilimizde toplam 310 adet hobi bahçesinin bulunduğunu açıkladı.
İlimizde 310 adet hobi bahçesinin bulunduğunu belirten Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner, “Bunların 198 adet Fuar Alanında, 112 adeti ise Devlet Parkı’nda yer alıyor. Şu an Konya Yolu Devlet Parkında 229 adet yeni yapılan hobi bahçemiz var. Bunların çekilişi önümüzdeki aylarda yapılacak. Herhangi bir kimseye iltimas tanınmayacak. Kura çekilerek hobi bahçeleri sahiplerini bulacak” şeklinde konuştu.
“Projede sona gelindi”
Afyonkarahisar Merkez Atıksu Arıtma Tesisinde arıtılan atık suların, dezenfekte edilerek tarımsal sulamada kullanılması amacıyla DSİ Genel Müdürlüğü ile Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından başlatılan projede sona gelindiğini bildiren Öner, “Sınırlı su kaynakları ve artan su talepleri karşısında atık suların geri kazanılması ve yeniden kullanılması büyük önem arz ediyor. Atıksuların arıtıldıktan sonra tarımsal sulamada kullanılması bir geri kazanım projesi olarak ülkemizde ve yakın coğrafyamızda ilk kez Afyonkarahisar’da uygulanacak. Bu konu pilot proje olması ve çalışmanın ulusal düzeyde yaygınlaştırılması için stratejik önem taşıyor” diye değerlendirmede bulundu.
“81 odak noktasına 6 bin kilogram köpek maması dağıtıldı”
2020 yılında Geçici Hayvan Bakımevi’nde 1000 adet sahipsiz ve başıboş sokak hayvanın rehabilitasyon, aşılama ve kısırlaştırma işlemlerinin yapıldığını belirten Öner, “Koronavirüs salgını dolayısıyla şehrimizin 81 odak noktasına 6 bin kilogram köpek maması ve 200 kilogram kedi maması dağıtıldı” bilgisini paylaştı.
Şehrimizde su sıkıntısının bulunmadığını kaydeden Afyonkarahisar Belediye Başkan Yardımcısı Murat Öner bu konuyla ilgili B ve C planlarının hazır olduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır