passo
Özkul’un yeni kitabı okuyucuyla buluştu

Özkul’un yeni kitabı okuyucuyla buluştu

Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un üçüncü kitabı, “İnsanlığın Kavgası Habil Kabil” okuyucuyla buluştu. Özkul yeni kitabını Gün FM’de katıldığı programda anlattı. Kitabında ilk katlin gerçekleştiği, ilk kanın döküldüğü, ilk kardeş kavgasının gerçekleştirildiği, Hz. Adem’in oğulları Habil ve Kabil’den bu yana insanlığın içinde bulunduğu mücadeleyi örnekleriyle anlattığını kaydeden Eğitimci-Yazar Lokman Özkul, “Kitapta Hz. Adem ve İblis mücadelesinden başlayarak […]

Eğitimci-Yazar Lokman Özkul’un üçüncü kitabı, “İnsanlığın Kavgası Habil Kabil” okuyucuyla buluştu. Özkul yeni kitabını Gün FM’de katıldığı programda anlattı.

Kitabında ilk katlin gerçekleştiği, ilk kanın döküldüğü, ilk kardeş kavgasının gerçekleştirildiği, Hz. Adem’in oğulları Habil ve Kabil’den bu yana insanlığın içinde bulunduğu mücadeleyi örnekleriyle anlattığını kaydeden Eğitimci-Yazar Lokman Özkul, “Kitapta Hz. Adem ve İblis mücadelesinden başlayarak günümüze kadar özelde Peygamber ve karşılarındakinden hareketle, Hak ile batılın mücadelesi, zalimler ve mazlumların hesaplaşması ve kazananın sonuçta Hak ve mazlumlar olduğu yönünde sonuca varılıyor” diye konuştu.

“Habil ve Kabil sembol isimler”

Kitabın başlığını taşıyan Habil ve Kabil’in sembol isimler olduğunu belirten Özkul, “Onların şahsında insanlığın içinde bulunduğu buhran tafsilatıyla anlatılmaya çalışılmış ve sonuçlar çıkarılmıştır. Sonuç bölümünde de çözüm önerileri verilmiştir. Kitabın son bölümünde, Müslüman Türk tarihinden de örnekler verilerek, Çanakkale’de emperyalizme karşı mücadele, Osmanlı’daki mücadeleci ruh ve II. Abdülhamit Han’ın mücadelesi de anlatılmıştır. Kitap hakkın temsilcisi ve yılmaz gücü, mazlumların sesi ve cesaretiyle zalimlere korku salan, Alemlerin Efendisi Hz. Muhammed’e (s.a.v.) naat ile ve adalet, cesaret üzerine özlü sözlerle tamamlanmıştır” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Özkul yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’e yeni kitabını imzalayarak hediye etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır