• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Palyatif Bakım Merkezi hizmete girdi”
“Palyatif Bakım Merkezi hizmete girdi”
Gün FM’de yayınlanan ve Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreterliği’nin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erkan Arslan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni...
10 Ocak 2017 13:44
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan ve Kamu Hastaneleri Birliği Afyonkarahisar Genel Sekreterliği’nin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun programına Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Erkan Arslan konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Arslan çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde hizmete giren Palyatif Bakım Merkezi ile ilgili bilgiler veren Başhekim Arslan, “Yaşamı tehdit eden hastalık sonucunda ortaya çıkan problemlerle karşılaşan yetişkin veya çocuk hastaların ve ailelilerinin yaşam kalitesini arttırmaya yönelik bir yaklaşım olan palyatif bakım, başta ağrı olmak üzere fiziksel, psikososyal ve manevi problemlere bütüncül yaklaşımla erken tanı ve tedaviyi hedefler. Son dönemdeki, uzun süreli ağrısı olan kanser hastaları, beslenme yetersizliği olan hastalar, basınç yarası açılmış hastalar, ileri dönem KOAH hastalığı olan bakım hastaları, ileri derece nörolojik hastalıklara sahip bakım hastaları ile ALS, MS, Parkinson rahatsızlığı olan bakım hastaları bu hizmetimizden yararlanmaktadırlar. Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği de Afyonkarahisar Devlet Hastanesi’nde 14, Dinar Devlet Hastanesi’nde 5, Sandıklı Devlet Hastanesi’nde 6 ve Çay Devlet Hastanesi’nde 4 yataklı olmak üzere toplamda 29 yatak kapasitesiyle bakım kalitesinin ve memnuniyetin daha da artacağı öngörülmektedir” şeklinde konuştu.
“Toplum Ruh Sağlığı Merkezi yaklaşık bir yıldır hizmet veriyor”
Programda ilimizde hizmete giren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nin çalışmalarına da değinen Başhekim Arslan, “Toplum temelli ruh sağlığı modeli çerçevesinde ciddi ruh sağlığı bozukluğu olan hastalara, psikososyal destek hizmetlerinin verilmesi, takip ve tedavilerinin gerektiğinde evde sağlık hizmetleri uygulamasına entegre bir şekilde yaşadıkları ortamda sunulabilmesi, sosyal rehabilitasyonlarının sağlanabilmesi için Afyonkarahisar Devlet Hastanesi uhdesinde yaklaşık bir yıldır hizmet veren Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde, Halk Eğitim Merkezinden gelen eğitmenler tarafından ebru sanatı, bağlama, müzik, terapi mutfağı çalışmaları gibi eğitimlerin yanı sıra, motive edici spor faaliyetlerine de yer verilmektedir. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi sayesinde hastaların yatarak tedavi görme oranları azalarak, kişilerin sosyal ilişkileri gelişerek kendine güvenleri artar ve bu sayede hastalar topluma geri kazandırılır” diye değerlendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa