passo
“Prefosyonel programlar geliştirip uyguluyoruz”

“Prefosyonel programlar geliştirip uyguluyoruz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi Yetkilisi Ferhan Çınar konuk olarak katıldı. “Özgüven gelişimlerini sağlıyoruz” Merkezlerinde yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Çınar, “2 yaşından başlayarak 13 yaşına kadar, her çocuğun fiziksel, bilişsel ve duyuşsal gelişmelerini, gözlemlerimiz ve bütünsel beyin ve yetenek analizi ile tanıyarak, yetenekli ve becerikli oldukları özelliklerini ön plana […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Bilge Spor Tam Gelişim Merkezi Yetkilisi Ferhan Çınar konuk olarak katıldı.
“Özgüven gelişimlerini sağlıyoruz”
Merkezlerinde yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Çınar, “2 yaşından başlayarak 13 yaşına kadar, her çocuğun fiziksel, bilişsel ve duyuşsal gelişmelerini, gözlemlerimiz ve bütünsel beyin ve yetenek analizi ile tanıyarak, yetenekli ve becerikli oldukları özelliklerini ön plana çıkarıp özgüven gelişimlerini sağlarken, yetersiz oldukları taraflarını geliştirmek için uzmanlarımızın danışmanlığında prefosyonel programlar geliştirip uyguluyoruz” şeklinde konuştu.
“Kardeşler bile birbirinden çok farklı gelişim özelliklerine sahip olabiliyorlar”
“Aynı anne-babadan dünyaya gelen kardeşler bile birbirinden çok farklı gelişim özelliklerine sahip olabiliyorlar” diyen Çınar, “Dolayısıyla çocuğun gelişimi ister yaşıtlarından üstün olsun, ister normal olsun, isterse geri olsun hepsi de çalışmalarımızda yer bulabiliyor. Her çocuğu ilgiyi hak eder felsefesiyle çalışıyoruz. Çocuğu olanlar ya da çocuklarla ilgili meslek icra eden hemen herkes duyar ve bilir ki zamanımızda en çok bahsi geçen konu hareketli çocuklar, hiperaktivite bozukluğu ve dikkat dağınıklığı olan çocuklardır. Merkezimize de bu tarz şikâyetlerle gelen veli sayısı oldukça fazla” diye değerlendirmede bulundu.
“Hastalıkların teşhisi anne-babalar tarafından konulamaz”
Hiperaktivite bozukluğu ve dikkat dağınıklığının psikiyatrik hastalıklar olduğunu ve hastalıkların teşhisinin anne-babalar tarafından konulamayacağını söyleyen Çınar, “Bize gelen velilerimizle, detaylı bir şekilde konuşup çocuğumuzu bir süre gözlemleyerek gerekli gördüklerimizi hemen Çocuk Psikiyatrisine yönlendiriyoruz. Hastalık boyutunda olan aşırı hareketlilik ve dikkat kaybı durumu toplumun yüzde 3’ünü etkilemektedir” diye bilgi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır