passo
“Prostat ihmale gelmez”

“Prostat ihmale gelmez”

Gün FM’de yayınlanan programa Özel Park Hayat Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Şaban Can konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Can prostat hastalıkları hakkında bilgiler verdi. “Prostat büyümesi ciddi şekilde hayat konforunu azaltan bir rahatsızlıktır” Büyüyen prostatın idrar akımını zorlaştırdığı için hastalarda idrar yaparken zorlanma, tam idrar yapamama, gece […]

Gün FM’de yayınlanan programa Özel Park Hayat Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Şaban Can konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Can prostat hastalıkları hakkında bilgiler verdi.
“Prostat büyümesi ciddi şekilde hayat konforunu azaltan bir rahatsızlıktır”
Büyüyen prostatın idrar akımını zorlaştırdığı için hastalarda idrar yaparken zorlanma, tam idrar yapamama, gece sık idrara çıkma, idrar yapıp rahatlayamama, yeniden idrar yapma hissi, idrar yapmaya başlamada zorlanma, kesik kesik yapma ve idrar kaçırma gibi birtakım yakınmalara yol açtığını söyleyen Üroloji Uzmanı Op. Dr. Şaban Can, “Bazen idrarda kanama, sık idrar yolu enfeksiyonu, tam tıkanma, idrar kesesinde taş oluşumu ve çok ihmal edilmesi durumunda böbrek fonksiyonunda bozulmalara yol açarak yaşamı tehdit edici durumlara yol açabilir. Prostat büyümesi ciddi şekilde hayat konforunu azaltan bir rahatsızlıktır. Prostat büyümesi tedavileri ilaçlı tedaviler ve cerrahi tedaviler olmak üzere gruplandırılabilir. Cerrahi tedaviler bilinen en etkin tedavi yöntemleri olarak kabul görür. Kapalı prostat ameliyatları günümüzde kolaylıkla tamamlanabilen, hastanın genel anestezi bile almasına gerek duyulmayan ameliyatlardır. Kalp hastaları ve kanamaya meyilli ilaç kullanan hastalar için uygundur. Hastanemizde de bu yöntem başarıyla uygulanmaktadır” diye konuştu.
Prostatla ilgili şikayeti olan hastalara seslenen Can bu şikayetlerin ihmal edilmeden mutlaka bir uzmana başvurmaları gerektiğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır