passo
“Psikoloğu olan tek ana okuluz”

“Psikoloğu olan tek ana okuluz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu Müdürü Zahide Öksüz ve Kurumda Psikolog Begüm Hocaoğlu konuk olarak katıldı. Öksüz ve Hocaoğlu programda çalışmalarını anlattılar. Yedi Bilim Ana Okulu’nun 1000 metrekare kapalı alan, 4300 metrekare bahçe alanı olan nezih, güvenli, ulaşım kolaylığı ve otopark alanları bulunan bir yerde kurulduğunu kaydeden Yedi Bilim Ana Okulu Müdürü […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Yedi Bilim Anaokulu Müdürü Zahide Öksüz ve Kurumda Psikolog Begüm Hocaoğlu konuk olarak katıldı. Öksüz ve Hocaoğlu programda çalışmalarını anlattılar.
Yedi Bilim Ana Okulu’nun 1000 metrekare kapalı alan, 4300 metrekare bahçe alanı olan nezih, güvenli, ulaşım kolaylığı ve otopark alanları bulunan bir yerde kurulduğunu kaydeden Yedi Bilim Ana Okulu Müdürü Zahide Öksüz, “Okulumuz bilimsel düşünceyi ön planda tutan beyinleri, en gelişmiş öğretim yöntemleriyle birleştirilmiş, teknoloji destekli, yabancı dil ağırlıklı ve dünya merkezli eğitim ile yetiştirmeyi amaçlıyor. Eğitim programımız çocukların her gelişim alanında desteklenmesini sağlarken aynı zamanda öğrenme merak ve duygularını, araştırma-sorgulama-problem çözme becerilerini geliştirmeye yönelik bir programdır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza attık”
Şanlurfa’nın Hilvan İlçesi Kopuz İlkokulu’nda eğitim gören anaokulu ve ilkokul öğrencilerinin yeni yıl dileklerini Özel Yedi Bilim Anaokulu öğrencilerinin gerçekleştirdiğini söyleyen Öksüz, “Minik öğrencilerimiz ve velileri ile okul yönetimimiz işbirliğinde özenle hazırlanan oyuncak, kırtasiye, ayakkabı ve giyim malzemelerinden oluşan 11 koli, Şanlıurfa’nın Hilvan İlçesi Kopuz Köyü’ne gönderildi. Önemli ve örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.
“İlimizde bir ilk olarak ikinci adım yöntemini uyguluyoruz”
Okuldaki Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik çalışmalarına değinen Okulda Görevli Psikolog Begüm Hocaoğlu, “Psikoloğu olan tek ana okuluz. Okulumuz işleyişinde Değerler Eğitimi, Çocuklarla Felsefe gibi çeşitli projelerde görev alıyoruz. İlimizde bir ilk olarak velilerinde katılımıyla ikinci adım yöntemini uyguluyoruz. Okul-aile işbirliği ve tutarlılığı eğitim sürecinde kritik bir öneme sahiptir. Velilerimizle aile görüşmeleri, bireysel görüşmeler, bilgilendirme yazıları ve paylaşım saatleri yoluyla işbirliği yapıyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır