passo
RP Hastaları ‘Bizi Görün’ diyor

RP Hastaları ‘Bizi Görün’ diyor

Retinitis Pigmentosa (Tavuk Karası) hastalarına dikkat çekmek için ilimizde düzenlenecek etkinlik öncesi hastalıkla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Ultra Maratoncu Akın Yeniceli ve Retinitis Pigmentosa Hastaları Platformu İl Temsilcisi Öznur Kırman Gün FM’in konuğu oldular. Genetik kaynaklı göz hastalıklarında ilk sıralarda yer alan halk arasında tavuk karası olarak bilinen Retinitis Pigmentosa’nın son derece ciddi […]

Retinitis Pigmentosa (Tavuk Karası) hastalarına dikkat çekmek için ilimizde düzenlenecek etkinlik öncesi hastalıkla ilgili sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Ultra Maratoncu Akın Yeniceli ve Retinitis Pigmentosa Hastaları Platformu İl Temsilcisi Öznur Kırman Gün FM’in konuğu oldular.
Genetik kaynaklı göz hastalıklarında ilk sıralarda yer alan halk arasında tavuk karası olarak bilinen Retinitis Pigmentosa’nın son derece ciddi bir sağlık sorunu olduğunu belirten Retinitis Pigmentosa Hastaları Platformu İl Temsilcisi Öznur Kırman, “Hastalığın ortaya çıkma yaşı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Bunun sebebi genetik tipin değişkenlik göstermesidir. Hastalığın ilerleme biçimi de olgudan olguya değişir. Hastalarda görme kaybı aynı derecede değildir. Bizler bu hastalığa dikkat çekmek için Afyonkarahisar Valisi Sn. Gökmen Çiçek’in himayelerinde 12 Nisan Pazartesi günü Kent Meydanı’nda Maratoncu Akın Yeniceli’nin katılacağı bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu etkinlikte hastalıkla ilgili çeşitli materyaller dağıtacak ve bilgilendirmede bulunacağız. Tüm vatandaşlarımızı yanımızda görmek istiyoruz” diye konuştu.
“Bütün hastalara acil şifalar diliyorum”
Retinitis Pigmentosa hastalığına dikkat çekmek için düzenlenen bu anlamlı etkinlikte yer almaktan mutlu olduğunu belirten Ultra Maratoncu Akın Yeniceli, “Ben koşan adam olarak bilinen Akın Yeniceli. Tavuk Karası hastalarına dikkat çekmek için bu sosyal sorumluluk projesinde yer almaktan ve destek olmaktan gurur duyuyorum. Bütün hastalara acil şifalar diliyorum. Gün FM’de bu yayına katılmaktan dolayı çok mutluyum” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın gün anısına çekilen fotoğraflar ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır