passo
“Sağlık ağızda başlar”

“Sağlık ağızda başlar”

Kliniğinde hizmet vermeye başlayan Diş Hekimi Maide Sultan Gürlek Gün FM’in konuğu oldu. Programda ağız ve diş sağlığıyla ilgili konuşan Gürlek, “Sağlıklı bir hayat sürebilmek için ağız ve diş sağlığına gerekli önemi vermeli ve bu konuda dikkatli olmalıyız. Unutmayalım ki sağlık ağızda başlar” diye konuştu. “Dişlerimizi fırçalayalım” Ağız ve diş sağlığı için diş fırçalama süresinin […]

Kliniğinde hizmet vermeye başlayan Diş Hekimi Maide Sultan Gürlek Gün FM’in konuğu oldu. Programda ağız ve diş sağlığıyla ilgili konuşan Gürlek, “Sağlıklı bir hayat sürebilmek için ağız ve diş sağlığına gerekli önemi vermeli ve bu konuda dikkatli olmalıyız. Unutmayalım ki sağlık ağızda başlar” diye konuştu.

“Dişlerimizi fırçalayalım”

Ağız ve diş sağlığı için diş fırçalama süresinin önemine vurgu yapan Gürlek, “Dişleri fırçalamak için ayrılan süre en az iki dakika olmalıdır. Ancak çoğu yetişkin bu sürenin yakınına bile gelmemektedir. Mutlaka günde üç kez dişlerimizi olması gerektiği şekilde fırçalayalım” diye konuştu.

“Diş muayenelerinin düzenli aralıklarla yapılması gerekir”

“Ağız ve diş sağlığı, bireyin vücut sağlığını doğrudan etkilemektedir. Sağlıklı bir yaşam ağızda başlar” diyen Diş Hekimi Maide Sultan Gürlek, “Bu nedenle ağız ve diş sağlığını bozan faktörler vücut sağlığını da etkiliyor. Diş çürükleri ile dişeti hastalıkları bazı hastalıkların risklerini arttırmaktadır. Ayrıca bazı hastalıkların ilk ve en önemli belirtileri ağızda görüldüğü için ağız ve diş muayenelerinin düzenli aralıklarla yapılması gerekir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır