passo
“Sağlıklı beslen, sağlıklı yaşa”

“Sağlıklı beslen, sağlıklı yaşa”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına Öğretim Görevlisi Çağrı Kitiş konuk oldu. Kitiş sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verdi. “Sağlıklı beslenme programı oluşturulurken besin yoncasından faydalanmak konunun basitleştirilmesi açısından fayda sağlayabilir” diyen Kitiş, “4 yapraktan olan besin yoncası 4 besin grubunu ifade eder. Bu gruplar süt ve süt ürünleri, […]

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren Sağlık Olsun programına Öğretim Görevlisi Çağrı Kitiş konuk oldu. Kitiş sağlıklı beslenme konusunda bilgiler verdi.

“Sağlıklı beslenme programı oluşturulurken besin yoncasından faydalanmak konunun basitleştirilmesi açısından fayda sağlayabilir” diyen Kitiş, “4 yapraktan olan besin yoncası 4 besin grubunu ifade eder. Bu gruplar süt ve süt ürünleri, et, yumurta, balık ve kuru baklagiller, meyve ve sebzeler ile tahıllardan oluşur” diye konuştu.

“Su içmeyi unutmayın, ertelemeyin”

“Su içmeyi unutmayın, ertelemeyin” diyen Kitiş, “Su içmek için susamayı beklemeyin. Sıvı alımınızı artırmak için meyve suyu, komposto, ayran tüketimini artırabilirsiniz. Ayrıca çay ve kahve tüketiminiz fazla ise su tüketiminizi daha çok artırmalısınız. Güne mutlaka kahvaltıyla başlayın” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Akdeniz tipi beslenme önerisinde bulunan Kitiş, “Sağlıklı beslen, sağlıklı zayıfla, sağlıklı yaşa” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır