passo
“Sağlıktan kıymetli bir şey yok”

“Sağlıktan kıymetli bir şey yok”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında korona virüsle ilgili son durum değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim telekonferans yöntemiyle bağlanarak görüşlerini ifade ettiler. 24 Nisan Cuma günü itibariyle ilimizdeki korona virüs vaka sayılarını aktaran Gazeteci İsmail Akar, “İlimizde ölüm sayısı 6, taburcu olan kişi […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında korona virüsle ilgili son durum değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim telekonferans yöntemiyle bağlanarak görüşlerini ifade ettiler.
24 Nisan Cuma günü itibariyle ilimizdeki korona virüs vaka sayılarını aktaran Gazeteci İsmail Akar, “İlimizde ölüm sayısı 6, taburcu olan kişi sayısı ise 12. Evde izlenen vaka sayısı 2470, alınan numune sayısı ve sonucu beklenen vaka sayısı ise 1701. Merkezde 63, Bolvadin’de 22, Kızılören’de 18, Sandıklı’da 12, Şuhut’ta 8, Başmakçı, Çobanlar, Hocalar ve Emirdağ’da 3, Dinar, Bayat, Dazkırı ve Evciler’de 2 ve İscehisar ve Sultandağı ilçelerinde ise 1 vaka bulunuyor. Çay, İhsaniye ve Sinanpaşa ilçelerimizde ise vaka bulunmuyor. Herkese sağlık diliyoruz” diye konuştu.
“Türkiye bugüne kadar başarılı bir mücadele sergiledi”
Korona virüs salgının küresel olduğunun altını çizen Gazeteci Polat Yılmaz, “Ancak bu salgınla mücadele yöntemine baktığımızda her ülkenin kendine göre bir metot geliştirildiğini görüyoruz. Kimlileri deneme, yanılma yöntemini uyguluyor. Bana göre Türkiye bugüne kadar başarılı bir mücadele sergiledi. Korona virüs salgınını yönetmesi gereken Dünya Sağlık Örgütü Ocak ayında uçuşların durdurulmasına gerek olmadığını açıklamış. Ama ülkemizde Ocak ayının başında bilim kurulu oluşturuldu. Mücadeleler neticesinde ülkemizde iyileşen hasta sayısı bulaş sayısını geçti” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“24 Nisan itibariyle ilk hedef yakalandı”
Korona virüsle mücadelede ilk hedefimizin iyileşen hasta sayısının bulaşan kişi sayısını geçmesi olduğunu belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “24 Nisan itibariyle bu hedef nihayet yakalandı. Gitgide hasta sayısı azalacak ve korona virüs salgından bir hastalığa dönüşecek. Uzmanlar bunun altını çiziyor. Bilim insanlarına göre korona virüsün dünyayı tamamen terk etmesi beklenmiyor. Bir hastalık olarak kalacağı belirtiliyor. Tıpkı geçmişte ciddi can kayıpları yaşanan ve aşıları bulunan çiçek, kızamık benzeri hastalıklar gibi korona virüs de hayatımızda kalacak” şeklinde görüşlerini açıkladı.
“Sağlık ordumuza ne kadar teşekkür etsek azdır”
Korona virüsle mücadelede ülkemizin iyi durumda olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Keşke İstanbul gibi metropol bir şehre giriş ve çıkışlar daha önce sınırlandırılsaydı. Belki de bu vakalar hiç karşımıza çıkmazdı. Yine de korona virüsle mücadelemiz bence çok başarılı. Sağlık ordumuza ne kadar teşekkür etsek azdır. Tüm sağlık çalışanlarımız büyük özveriyle çalışıyor. Eskiden sıtma ve verem oldukça yaygındı. Bu hastalıklara özel dispanserler, hastaneler vardı. Şimdi de korona hastaneleri yapılıyor. Bunlar bence çok önemli. Sağlıktan kıymetli hiçbir şey yok” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır