passo
Şahin: “Altın olmadan yaşanır ama hava ve su olmadan yaşanmaz”

Şahin: “Altın olmadan yaşanır ama hava ve su olmadan yaşanmaz”

Gün FM ve Afyonkarahisar Barosu işbirliğinde düzenlenen Hukuk Saati programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin konuk oldu. Ayda bir yayınlanan programın tüm bölümlerinde hukukla ilgili gündem konuları değerlendiriliyor. Son programda Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin Emirdağ’daki altın arama çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Altının milyonlarca ton toprağın öğütülerek ele geçtiğine işaret eden Afyonkarahisar Baro Başkanı […]

Gün FM ve Afyonkarahisar Barosu işbirliğinde düzenlenen Hukuk Saati programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin konuk oldu. Ayda bir yayınlanan programın tüm bölümlerinde hukukla ilgili gündem konuları değerlendiriliyor.
Son programda Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin Emirdağ’daki altın arama çalışmalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.
Altının milyonlarca ton toprağın öğütülerek ele geçtiğine işaret eden Afyonkarahisar Baro Başkanı Avukat Turgay Şahin, “Altın aramada kullanılan yöntemlerden biri de siyanür. Bu durum oldukça riskli bir yöntem. Tabiat biz insanoğlunun sahip olduğu en değerli varlık. Dünyayı yaşanır kılan tabiattır. İnsan altın olmadan yaşayabilir ama temiz bir hava ve temiz bir su olmadan yaşayamaz. Üzerinde titizlikle durmamız gereken konu bu. Vatanseverlik boş bir kavram değil. Vatanı korumak için üzerinde yaşadığımız tabiatı korumalıyız. Emirdağ’da altın arama çalışmaları şu anda başlangıç aşamasında. Henüz siyanür kullanılmadı. Ancak buradaki sondaj sonrası yeterli rezerv bulunursa riskli süreç başlatılacak. Biz bu konuya duyarsız kalmadık. Bir grup hukukçu arkadaşımızla mücadeleyi başlattık. Emirdağ’daki meslektaşlarımız konuyla ilgili kamuoyunu bilgilendiren bir basın açıklaması yaptılar. Ben şahsım ve barom adına bu konuda arkadaşlarıma tam destek veriyorum. Bu davanın tüm giderlerini biz üstlendik. Baro olarak müdahil olmak da dahil her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.
Programda arabuluculukla ilgili de konuşuldu.
Gün FM ve Afyonkarahisar Barosu işbirliğinde düzenlenen Hukuk Saati programı önümüzdeki ay kaldığı yerden yayınlanmaya devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır