passo
Şahin Gün FM’de Gündemi değerlendirdi

Şahin Gün FM’de Gündemi değerlendirdi

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programda konuşan Şahin, Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi. “Terör örgütünün asıl hedefi yurtta bir panik havası yaratmaktır” Yaşanan terör saldırısıyla ilgili değerlendirmede bulunan Şahin, “Basmakalıp açıklamaların, […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programda konuşan Şahin, Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.
“Terör örgütünün asıl hedefi yurtta bir panik havası yaratmaktır”
Yaşanan terör saldırısıyla ilgili değerlendirmede bulunan Şahin, “Basmakalıp açıklamaların, kınama mesajlarının da bir anlamda anlamını yitirdiğini hissettiğimiz bir atmosfer oluştu. Yaşanan şirazesinden çıkmış, gözü dönmüş bir terör örgütünün sivil yurttaşları hedef alan, insanlık dışı, hiçbir şekilde savunulmayacak olan bir eylemidir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Terör örgütünün asıl hedefi bu eylem dolayısıyla yurtta bir panik havası, bir yılgınlık, bir yenilmişlik psikolojisi oluşturmaktı. Bunu eğer başarabilirlerse asıl terör eylemi hedefine ulaşacaktır. Ama bunu hiçbir zaman başaramayacaklar” diye konuştu.
“Akıl süzgecinden geçirmeden paylaşımda bulunmamalıyız”
İletişimin ve haber alma özgürlüğünün günümüzde bir parçasının internet olduğunu belirten Şahin, “Yani sosyal medya. Anlık bilgilendirme ve hemen binlerce insana ulaşma açısından sosyal medya son derece önemli. Herkes bilgisayarının başında adeta bir yayıncı gibi. Ama sosyal medyadaki mesajların büyük bir bölümü orijinal mesajlar değil, alıntı. Binlerce takipçiniz var, binlerce kişi de sizi takip ediyor. Mesajlar çok hızlı akıp gidiyor. Eskiden sosyal medya yokken bir gazeteyi sindire sindire okuyorduk. Şimdi bu mümkün değil. Mesaj bombardımanı yaşanıyor. Ancak sosyal medyada kullanılabileceğimizi de göz ardı etmememiz lazım. Bu nedenle bir bilgiyi paylaşırken çok dikkatli olmalı ve akıl süzgecinden geçirmeden paylaşımda bulunmamalıyız” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Şahin, yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Şahin’e başarılar diledi.
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin Gün FM’in konuk defterine görüşlerini yazarak imzaladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır