• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Şahin Gün FM’de Gündemi değerlendirdi
Şahin Gün FM’de Gündemi değerlendirdi
Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programda konuşan Şahin, Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını...
16 Mart 2016 16:27
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu programda konuşan Şahin, Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara ise acil şifalar diledi.
“Terör örgütünün asıl hedefi yurtta bir panik havası yaratmaktır”
Yaşanan terör saldırısıyla ilgili değerlendirmede bulunan Şahin, “Basmakalıp açıklamaların, kınama mesajlarının da bir anlamda anlamını yitirdiğini hissettiğimiz bir atmosfer oluştu. Yaşanan şirazesinden çıkmış, gözü dönmüş bir terör örgütünün sivil yurttaşları hedef alan, insanlık dışı, hiçbir şekilde savunulmayacak olan bir eylemidir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum. Terör örgütünün asıl hedefi bu eylem dolayısıyla yurtta bir panik havası, bir yılgınlık, bir yenilmişlik psikolojisi oluşturmaktı. Bunu eğer başarabilirlerse asıl terör eylemi hedefine ulaşacaktır. Ama bunu hiçbir zaman başaramayacaklar” diye konuştu.
“Akıl süzgecinden geçirmeden paylaşımda bulunmamalıyız”
İletişimin ve haber alma özgürlüğünün günümüzde bir parçasının internet olduğunu belirten Şahin, “Yani sosyal medya. Anlık bilgilendirme ve hemen binlerce insana ulaşma açısından sosyal medya son derece önemli. Herkes bilgisayarının başında adeta bir yayıncı gibi. Ama sosyal medyadaki mesajların büyük bir bölümü orijinal mesajlar değil, alıntı. Binlerce takipçiniz var, binlerce kişi de sizi takip ediyor. Mesajlar çok hızlı akıp gidiyor. Eskiden sosyal medya yokken bir gazeteyi sindire sindire okuyorduk. Şimdi bu mümkün değil. Mesaj bombardımanı yaşanıyor. Ancak sosyal medyada kullanılabileceğimizi de göz ardı etmememiz lazım. Bu nedenle bir bilgiyi paylaşırken çok dikkatli olmalı ve akıl süzgecinden geçirmeden paylaşımda bulunmamalıyız” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Şahin, yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti. Akar ise Şahin’e başarılar diledi.
Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin Gün FM’in konuk defterine görüşlerini yazarak imzaladı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa