passo
“Sahtekarlar ile tamahkarlar bir noktada buluşur”

“Sahtekarlar ile tamahkarlar bir noktada buluşur”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında şehrimizin olumsuz olaylarla gündeme gelmesinin şehrimizin imajını etkilediği vurgulandı. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar. Akar, Tunca ve Yılmaz stüdyoda hazır bulunurken Sevim ise telekonferans yöntemiyle yayına katıldı. “30 CHP’li vekil ilimize gelecek” Geçtiğimiz hafta Gazlıgöl’de meydana […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında şehrimizin olumsuz olaylarla gündeme gelmesinin şehrimizin imajını etkilediği vurgulandı. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldılar.
Akar, Tunca ve Yılmaz stüdyoda hazır bulunurken Sevim ise telekonferans yöntemiyle yayına katıldı.

“30 CHP’li vekil ilimize gelecek”
Geçtiğimiz hafta Gazlıgöl’de meydana gelen devre mülk dolandırıcılığı ile şehrimizin ülke gündemine taşındığını belirten Gazeteci İsmail Akar, “Sayın Valimizin öncülüğünde başlatılan Frig Vadisi ve Ayazini’ndeki tanıtım çalışmaları ivme kazanmışken şehrimizin böylesi bir dolandırıcılık hadisesiyle gündeme gelmesi hepimizi üzdü. Bir yandan kentsel dönüşüm çalışmaları da sürüyor. Hafta içinde Belediye Başkanı Zeybek ile görüşmemizde Mısri Camisi civarındaki kentsel dönüşümde kat sayısını artırmayı ve dolayısıyla hak sahiplerinin de m2 bazında fiyatları yükseltileceğini öğrendik. Bu konuyla ilgili Çarşamba günü 30 CHP Milletvekili şehrimize gelecek. Hem il merkezinde hem de ilçelerde vatandaşlarla buluşacaklar. Olumlu haberlerle gündeme gelmek için hepimizin üzerine düşenleri yerine getirmesi lazım. Bolvadin’de işyerleri yanan esnaflarımıza da geçmiş olsun dileklerini iletiyorum. Öte yandan Eber Gölündeki yangınlara da devletin çözüm bulması lazım artık” diye konuştu.

“Bundan sonra dikkatli olunmalı”
İlimizin ülke gündemine olumsuz haberlerle gelmesinin üzücü olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu yaşanan olumsuzluklar hanemize eksi olarak yazılıyor. Son günlerde yaşanan Gazlıgöl’deki devre mülk hadisesi de beni üzdü. Uzunca süredir Gazlıgöl’de artan yapılaşmanın böylesi bir sonuç doğuracağı belliydi. Biraz sermayesi olan buradan bir arsa aldı ve devre mülk denilen kaplıcalar yaptı. Sonrasında yurt çapında satışlar başladı. Bazıları görmeden bu devre mülkleri aldıklarını söylüyorlar. Paralar ödendikten sonra da kendilerine tapu verilmemiş. Aynı anda birçok kimseye devre mülk satılmış. İyi ki güvenlik kuvvetlerimiz var. Birçok kişi tutuklandı. Bundan sonra bu tarz alımlarda daha ciddi ve dikkatli davranılacağını umuyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Termal dolandırıcılığı sadece ilimizin sorunu değil”
Herkesin telefonuna mesaj veya arama geldiğini belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Bilinmeyen numaralardan gelen bu aramaları kimileri bir kurumdan geldiğini düşünerek ciddiye alıyor. Halbuki bu telefonların iyi araştırılması lazım. İnternetim bağlandıkan 15 gün sonra bana bir telefon geldi ve cezaya düştüğüm söylendi. Buna benzer dolandırıcılık hadiseleri çok fazla yaşanıyor. Herkesin dikkat etmesi gerekiyor. Termal dolandırıcılığı sadece ilimizin sorunu değil. Geçen yıl yaz aylarında Yalova’da da benzeri yaşanmıştı. Devletin bu tarz satışlar için yasal altyapıyı iyi oluşturması gerekiyordu. Bazı kişiler tutuklandı ama giden paralar nasıl ödenecek? Bence bahse söz konusu olan mağduriyet yaratan tesisin icra yoluyla satılması ve elde edilen paraların mağdur insanlara ödenmesi lazım” diye konuştu.

“Yangında işyerleri hasar gören tüm esnaflarımıza geçmiş olsun diyoruz”
Bolvadin’de meydana gelen yangınla ilgili bilgiler veren Gazeteci Ertuğrul Sevim, “İşyerlerinin bulunduğu çarşı merkezdeki yangının elektrik kontağından çıktığı tahmin ediliyor. Çeşitli iddialar var konu araştırılıyor. Bolvadin çarşı meydanındaki dükkanların çoğu ahşaptan oluşuyor. Benzer yapı Afyonkarahisar’da da var. Bu konuda dikkatli olunması lazım. Yangında işyerleri hasar gören tüm esnaflarımıza geçmiş olsun diyoruz. Yetkililer gelerek vatandaşın yanında olduklarını belittiler. Yine Eber Gölü’nde sazlıklarda sık sık yangın oluyor. Bu da oldukça üzücü. Buraların sıkı güvenlik tedbirleri ile korunması lazım diye düşünüyorum. Termal dolandırıcılığı hadisesi ilimizin imajına olumsuz etki etmiştir. Olaya iki yönlü bakmak lazım.Bu işe tamah edenlerde bu kıvılcımı ateşlemiş bence.Hani bir söz vardır.Sahtekarlar ile tamahkarlar bir noktada buluşur diye. Bu sözün can alıcı örneği Gazlıgöl de ki hadisedir.Bundan sonra daha dikkatli olunmasını diliyorum.Kentsel dönüşüm elzemdir fakat hakkaniyet kurallarına riayet edilmesini umuyor ve bekliyorum.” şeklinde görüşlerini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır