passo
“Salgının bitmesi için 3 hafta tamamen kapanmalıyız”

“Salgının bitmesi için 3 hafta tamamen kapanmalıyız”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında salgının hayatımıza etkileri tüm yönleriyle değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteci Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldı. Kovid 19 salgınının etkilerinin acı bir şekilde yaşanmaya devam ettiğini kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Salgın neredeyse tüm sektörleri derinden etkiledi. Ülkemizde salgına karşı alınan tedbirler gereği birçok esnaf kepenklerini kapatmak […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında salgının hayatımıza etkileri tüm yönleriyle değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteci Ertuğrul Sevim yorumlarıyla katıldı.
Kovid 19 salgınının etkilerinin acı bir şekilde yaşanmaya devam ettiğini kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Salgın neredeyse tüm sektörleri derinden etkiledi. Ülkemizde salgına karşı alınan tedbirler gereği birçok esnaf kepenklerini kapatmak durumunda kaldı. 1 milyon 600 bin kişi elektrik veya doğalgaz faturalarını ödeyemediği için kesinti yaşadı. 17 Kasım itibariyle ülkemizde 130 bin kahvehane, 200 bin lokanta, 11 bin internet salonu, 14 bin halı saha, 643 kır bahçesi olmak üzere toplam 370 bin işyeri bu süreçten olumsuz etkilendi. 16 Marttan bu yana birçok eğlence mekanı da kepenk kapattı. Bu insanlar ve çalıştırdığı elemanları sıkıntı yaşıyor. Ayrıca kısa çalışma ödeneği ile geçinmeye çalışan ciddi sayıda insan var. Birçok kişi ayakta kalma mücadelesi veriyor. Ayrıca çiftçilerin sıkıntıları da had safhada. Traktörüne haciz gelen çiftçi borcunu nasıl ödeyecek? Çiftçiler de esnaflar gibi borçlarının ertelenmesini istiyor. Kısacası zor günlerden geçiyoruz. Aşının bir an önce piyasaya çıkmasını ve salgının sona ermesini bekliyoruz” diye konuştu.
“Maalesef bir kısım vatandaş işin vahametini anlamış değil”
Salgına karşı köklü bir yaptırım uygulanması gerektiğini belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Hafta sonu belli saatlerde sokağa çıkma kısıtlamasıyla bu salgının yok olması mümkün değil. Bana göre 3 hafta tamamen kapanmalıyız. Elbette bu süreçte mecbur hizmetler yürütülür. Ama ciddi manada kapanmazsak bu salgından kurtulmamız zor görünüyor. Maalesef bir kısım vatandaş işin vahametini anlamış değil. Hala eskisi gibi yaşamaya devam ediyor. Sadece kendi keyfimize yaşamıyoruz. Başkalarını da etkilememek için kurallara harfiyen uymalıyız. Maske, mesafe ve hijyene dikkat edelim. İşi olmayan sokağa çıkmamalı. Sıkı tedbirlerle bu hastalık yok olur” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır