passo
Saman alevi

Saman alevi

Salı günü yazımızı şu cümlelerle bitirmiştik. ‘Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na rakip olmasına rağmen cumhurbaşkanı adayı yapıldı. İnce bir ara İstanbul Büyükşehir adayı da olmak istiyordu. Şimdi de bugünden itibaren cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesini umuyor ve bekliyor.. Bu beklenti olur mu? Bence olmaz… İnce parti kurar mı?. Bir iki gün sonra yapacağı açıklama sonrası Anadolu turuna gider…Orada […]

Salı günü yazımızı şu cümlelerle bitirmiştik.
‘Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na rakip olmasına rağmen cumhurbaşkanı adayı yapıldı.
İnce bir ara İstanbul Büyükşehir adayı da olmak istiyordu. Şimdi de bugünden itibaren cumhurbaşkanı adayı ilan edilmesini umuyor ve bekliyor..
Bu beklenti olur mu?
Bence olmaz…
İnce parti kurar mı?.
Bir iki gün sonra yapacağı açıklama sonrası Anadolu turuna gider…Orada destek arayışlarına başlar..Bu destek gelirse Ocak ayında partileşir. Peki bu destek gelir mi?
Bence gelmez
Sonuçta cumhur ittifakına bu kadar gaz vermesine rağmen bu kapıdan ekmek çıkmaz.’
Perşembe öğle öncesi Muharrem İnce yaptığı basın toplantısında ‘1000 de Memleket Hareketi’ adını verdiği Memleket Hareketini 4 Eylül günü Sivas’tan başlatacağını açıkladı.
Milet İttifakının yanında olduğunu ekledi.

İnce yine şaşırttı
Muharrem İnce nin konuşması oldukça zayıf ve çelişkiliydi.
Neden böyle bir kanaat oluştu bakalım.
İnce diyor ki ‘Cumhurbaşkanı aydını Cumhuriyet Halk Partili 4 milyon olan üye belirlesin’
3 yıl sonra yapılacak bir seçim önümüzdeki süreçte neler olacak muamma bu bir.
İkincisi cumhurbaşkanı adayı Millet ittifakından çıkacak ki bu ittifak içinde CHP ışında başka partilerde olacak
Bir başka çelişkisi de şöyle.
Basın açıklamasında cumhurbaşkanı seçimleriyle ilgili olarak Muharrem İnce diyor ki ‘ Televizyonlarda bir Kemal Bey’in bir benim reklamım var. Kemal Bey’in reklamı neden konuyor, aday benim. Dünya siyaset tarihinin en büyük mitingini yapıyoruz. Bana yakın isimleri aday yapmıyorlar, örgütlere para vermiyorlar. Ben kazanmayım diye elinden geleni yapıyorlar’
O seçimde malum Genel seçimlerde cumhurbaşkanlığı seçimi ile birlikte yapıldı. Bir Genel seçimde bir partinin Genel Başka’nın posteri olmaz mı?
Ayrıca tüm Cumhuriyet Halk Partisi tabanı ve örgütü Muharrem İnce cumhurbaşkanı olması için çalıştı. Sandığa gidip oyunu da verdi.

Çelişkili suçlama
Seçim gecesi bilgi alamadığını söyleyen Muharrem İnce ‘ Dört milyon oy çöpe gitti. Erdoğan 1.5 milyon az oy alsaydı seçim ikinci tura kalacaktı. Bana neredeydin diye soranlardan özür diliyorum. Krizi yönetemedim ama bana veri vermediler.’
İnce seçim gecesi ‘Adam kazandı’ demesi…Sonrasında İnce Erdoğan’ın 10 milyon oy fark attığını açıklamasına baktığımızda yukarıdaki sözleriyle çelişkiyi ortaya koyuyor.
Ayrıca Ekrem İmamoğlu nun iki sefer yapılan İstanbul seçimlerinde her saat ekrana çıkarak rakamları paylaşmasını hatırladığımızda sandığa sahip çıkıldığını görüyoruz.
Muharrem İnce Yerel seçimlerde CHP nin kazanımlarını adaylara bağlaması ve bazı illerde HDP nin aday çıkarmadığı ve HDP li seçmene teşekkür etmesi de ilginçti.
Çünkü bu bileşimi sağlayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ydu. Herkesin adaını bile ilk kez duyduğu Ekrem İmamoğlu nu aday çıkaran Kılıçdaroğlu.
Diğer Belediye Başkanlarını aday çıkaran yine Kemal Kılıçdaroğlu.
Futbol dili ile söylersek yerel seçimde teknik direktör Kılıçdaroğlu takımı iyi hazırladı sahaya sürdü ve kazandı..

Basın Toplantısı değil Basın Açıklaması
Muharrem İnce nin basın mensuplarından soru almaması da dikkat çekti. Gazetecinin soru sorabildiği toplantı Basın Toplantısı olur.
Yok hatip konuşur ve soru almadan ayrılırsa bu toplantı da Basın Açıklaması olur.
Sözün özü şu:
Bir siyasetçinin hırsı aklın önüne geçerse o siyasetçi başarılı olamaz.
Muharrem İnce hırsına ve öfkesine sahip olamıyor.
Böylesi bir oluşumda saman alevi gibi parlar ve söner.
Keşke potansiyel Genel Başkan adayı olarak beklemeye devam etseydi.…
Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır