passo
“Şampiyonanın 9’uncu ayağı MXGP of Afyon adıyla düzenleniyor”

“Şampiyonanın 9’uncu ayağı MXGP of Afyon adıyla düzenleniyor”

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’in konuğu oldu. Akülke, “Dünya Motokros Şampiyonası’nın 9’uncu ayağı ‘MXGP of Afyon’ adıyla düzenleniyor. Bu bir ilk. Türkiye’de ilk kez bir şehrin adı uluslararası arenada ön plana çıkıyor” dedi. Asbaşkan Akülke, Motokros Şampiyonası’nın son olarak 2018 ve 2019 yıllarında yapıldığını, geçtiğimiz yıl Afyon’da yapılması planlanırken pandemi nedeniyle […]

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Mahmut Nedim Akülke Gün FM’in konuğu oldu. Akülke, “Dünya Motokros Şampiyonası’nın 9’uncu ayağı ‘MXGP of Afyon’ adıyla düzenleniyor. Bu bir ilk. Türkiye’de ilk kez bir şehrin adı uluslararası arenada ön plana çıkıyor” dedi.
Asbaşkan Akülke, Motokros Şampiyonası’nın son olarak 2018 ve 2019 yıllarında yapıldığını, geçtiğimiz yıl Afyon’da yapılması planlanırken pandemi nedeniyle ertelendiğini söyledi. Şampiyona için hazırlanırken, bir yandan da FIM ile lobi çalışmalarının da sürdüğünü belirten Akülke, organizasyonun Türkiye’ye ve spor turizmine çok önemli etkisi olduğunu söyledi. Akülke “Organizasyon 80 ülkede canlı, 186 ülkede ise bant yayın olmak üzere 6 kıtada yaklaşık 200 milyonun üzerinde izleyici hedefliyor” açıklamasında bulundu.
“Organizasyon için tüm sağlık tedbirleri alındı”
Akülke, Türkiye’nin pandemi sürecini dünyada en iyi yöneten ülkelerden biri olmasının, organizasyon komitesinin Afyon kararı almasında etkili olduğunu belirtti. Akülke, “Organizasyon için tüm sağlık tedbirleri alındı. Başta Sağlık Bakanlığımız ve Afyon İl Sağlık Müdürlüğü olmak üzere herkese sonsuz teşekkür ediyorum. Aşı çadırımız olacak. PCR test alanımız olacak. Kapı girişlerinde otomatik ateş ölçerlerimiz, sosyal mesafe alanlarımız olacak. Kovit-19 ile aklınıza gelebilecek her türlü tedbirler alınmış durumda. Zaten 5 Eylül’e kadar PCR testi ve aşılama zorunluluğu olmamasına rağmen biz her türlü tedbirleri alarak 1-8 Eylül arasını kazasız belasız en iyi şekilde atlatacağız” diye konuştu.
Akülke emek verenlere teşekkür etti
Akülke herkesi organizasyonlara katılmaya davet ederek Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek başta olmak üzere tüm katkı sunanlara teşekkür etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır