passo
Sandıklı Şehidine Ağladı

Sandıklı Şehidine Ağladı

Pazar günü öğle saatlerinde gazeteci dostum Ertuğrul Sevim ile Batman da şehit düşen Uzman Çavuş İbrahim Çetin’in cenaze töreni için Sandıklı ilçesindeyiz. Sandıklı sokak ve caddeleri Türk Bayrakları ile donatılmış. Ulu cami de okunan mevlit ve ilahi belediye hoparlöründen tüm ilçeye yankılanıyor. Mahşeri bir kalabalık var. O kalabalıkta önce şehit İbrahim Çetin’in annesinin sesini duyuyoruz […]

Pazar günü öğle saatlerinde gazeteci dostum Ertuğrul Sevim ile Batman da şehit düşen Uzman Çavuş İbrahim Çetin’in cenaze töreni için Sandıklı ilçesindeyiz.

Sandıklı sokak ve caddeleri Türk Bayrakları ile donatılmış. Ulu cami de okunan mevlit ve ilahi belediye hoparlöründen tüm ilçeye yankılanıyor. Mahşeri bir kalabalık var.

O kalabalıkta önce şehit İbrahim Çetin’in annesinin sesini duyuyoruz Anne Cennet Çetin ‘Ah yavrum. İkinci kez yaktın bizi Ağabeyinin ömrü de keşke senin olsaydı. Yiğidim’ diye ağlıyor. Ki Çetin ailesi 1998 yılında aynı acıyı yaşamıştı. Uzman Çavuş olan İlker Çetin 21 yaşında iken 20 yıl önce şeker yetmezliği hastalığından dolayı yaşama veda etmişti.

5 yaşındaki Yağmur ve Nehir adındaki ikiz kızlarını bağrına basan Zahide Çetin ise ‘Şimdi ben yetimlerine ne derim? Keşke yaralı olsaydın. Keşke gazi olsaydın İbrahim. Alçaklar, şerefsizler pusu kuracağınıza erkek gibi karşısına çıksaydınız. Kocam nasıl deviriyordu bu hepinizi ’diye feryat ediyordu.

Gözlerim Sıvacı Salih ustaya takılıyor. İki evladını kaybeden Salih Çetin ayakta durmaya çalışıyor. Sessiz. Belli ki acısını içine akıtıyor.

 

MAHŞERİ KALABALIK ŞEHİDİNİ UĞURLADI

 

Şehidimiz İbrahim Çetin’in son yolculuğuna

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Hatice Dudu Özkal, CHP Milletvekili Burcu Köksal, MHP Milletvekili Mehmet Parsak, Kaymakam Köksal Şakalar, Sandıklı Belediye Başkanı Ak Partili Mustafa Çöl, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, CHP İl Başkanı Kemal Demirkırkan İlçedeki  siyasi partilerin başkanları ve yaklaşık 10 bin kişi uğurladı.

Emperyalistlerin maşası olan PKK lı teröristler bir garibanın evine daha ateş düşürdü. Aslen Alacami Köyünden olan Salih Çetin inşaatlarda sıvacılık yapıyor.Sandıklı İstasyon Mahallesinde bir ev yaptı.Çocuklarını okuttu.En kısa yoldan iş ve aş demek olan uzman Çavuş oldu İlker ve İbrahim.İki kardeş şimdi toprağın altında koyun koyuna yatıyor.

Allah böylesi acıları başka ailelere yaşatmasın artık.Zor bir durum.

İbrahim Çetin şehidimizin mekanı cennet olsun.

Milletimizin başı sağ olsun Allah kalanlara sabır versin.

 

 

 

 

KARAMOLLAOĞLU AFYON’DA

 

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Pazar gecesi ilimizde bir konferans verdi.

Termal Otelde verilen konferansa CHP ve İYİ Parti İl Başkanları vardı. Bu resme bakınca yerelde ittifak kuruldu mu? Diye düşündük. Bu arada sadece dört Sivil Toplum Örgütü Temsilcisi vardı salonda. Her toplantıda olduğu gibi davetli olmasına rağmen STK ların toplantıya ilgisiz kalması iktidar baskısından kaynaklanan çekince mi var? Sorusunu gündeme getirdi. Toplantıya kadınlı erkekli Saadet Partililer katıldı.

İki saate yakın konuşan SP Genel Başkanı Dünyadaki gelişmeleri ve emperyalistlerin rant paylaşımında dün ve bugün yapılanları anlattı.

 

SAĞCI SOLCU AYNI TESPİTLERİ YAPIYOR

 

Günümüzde içinde bulunduğumuz problemleri

Toplumsal kamplaşma, Bozulan Aile Sistemi, Ekonomik Darboğaz,Ahlaki ve Manevi Yozlaşma,Terör,Eğitim Keşmekeşi, Dış Politika Çelişkileri olarak sıralayan Karamollaoğlu

Dünyada emperyalistler yıllardır gelişmekte ve az gelişmiş ülkeleri sömürmeye devam ediyor. Yetmiyor sudan bahaneler ile topraklarını işgal ediyor ve o ülkelerin enerji kaynaklarına çöküyor. Mazlum ülkeler emperyalistlere karşı birleşmesi lazım. Kaynaklarına, haklarına sahip çıkmalı.

Adil gelir Dağılımı olmalıdır.

İstihdama yönelik yatırım ve kaynaklar hayata geçmeli. Köprü,yol baraj tamam.Ama fabrikalarda olması gerekir.

Toplumsal uzlaşma sağlanmalı. İnsanlar atası ayrımcılık son verilmeli. Kardeşlik hukuku esas alınmalı.

Baskı, şiddet terör ve kirli savaş bitmesi lazım.

Hukuka sahip çıkılmadı. Dünyada ve ülkemizde adalet olması lazım

Diyerek SP Genel başkanı çözüm önerilerini de anlattı.

Kürsüdeki hatibi dinlerken gözlerininiz kapatın parti flamalarını da kafanızdan atın. Bu konuşmanın içine Cumhuriyet ve Atatürk Devrim ve İlkelerine sahip çıkılmasını ekleyin Saadet Partisi değil de sosyal demokrat bakışı dinliyor gibisiniz.

Çünkü meseleler aslında aynı. Yurtsever veya vatanseverler konuya teşhisi koymuş ve çözüm yollarını da anlatıyor.

.

 

 

 

 

DERE GELMEMİŞ PAÇALARI SIVALIYORSUNUZ

 

Bu arada konuşması sonrası basın mensuplarının sorularını cevaplayan Genel Başkan Karamollaoğlu:

Afrin operasyonu ile ilgiliSınırlarımızda Türkiye’yi tehdit eden bir gelişme varsa, oraya müdahale etmek her ülkenin hakkıdır. Türkiye’nin de hakkıdır. Ancak bunları siyasi malzeme haline getirmek doğru olmaz.”

İttifaklar ve Abdullah Gül’ün Cumhurbaşkanlığı adaylığına ise  Karamollaoğlu, ittifakların seçime giderken konuşulabileceğini belirterek, “Şimdiden seçim öncesi neyin ittifakıdır bu. Biz şu anda seçim atmosferine girmedik. Yani dere gelmemiş, paçaları sıvazlıyorsunuz. Ben neden dereyi görmeden paçaları sıvayayım ki. Zamanı gelince onlarında cevabı verilir inşallah.” diye konuştu.

Seçimlere bir yıl var. Ancak siyasi partiler şimdiden program ve projelerini paylaşmak adına alanlarda çalışmaya başladı. Bakalım zaman ne gösterecek…

Mutlu ve aydınlık yarınlara…

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır