passo
“Sandıklı’yı görelim gezelim hissedelim”

“Sandıklı’yı görelim gezelim hissedelim”

Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün Gün FM’de Turizm Saati programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu. Daha önce Sultandağı ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptığını söyleyen Sülün, “Bu bölgeye aşina biriyim. Sandıklı’ya geldiğimde ilçenin gelişmişliğine hayran oldum. Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı beraberindeki yetkililerle birlikte Akdağ Tabiat Parkı yolunu ve tabiat parkı alanında otel olarak hizmet […]

Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün Gün FM’de Turizm Saati programında Gazeteci İsmail Akar’ın konuğu oldu.

Daha önce Sultandağı ilçesinde Kaymakam olarak görev yaptığını söyleyen Sülün, “Bu bölgeye aşina biriyim. Sandıklı’ya geldiğimde ilçenin gelişmişliğine hayran oldum. Sayın Valimiz Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı beraberindeki yetkililerle birlikte Akdağ Tabiat Parkı yolunu ve tabiat parkı alanında otel olarak hizmet verecek olan sosyal tesisin açılışını yaptı. Akdağ herkesin görmesi gereken bir tabiat harikası. Tokalı kanyonu, Kurtini Mağarası ve içinde yaşayan yaban hayvanları ile Akdağ bambaşka. Herkesin Akdağ’ı görmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Hüdai Kaplıcası 4 bin yatak kapasiteli

Sandıklı denince akla Hüdai Kaplıcası’nın da geldiğini söyleyen Sülün, “Kaplıcamızda 4 bin yatak kapasitesi var. Kaplıca mini bir tatil kasabası havasında. Gelen misafirlerimizin Akdağ’ı görmesini, kaplıcamızda konaklamasını ve yöresel ürünlerimizi tatmalarını istiyoruz” dedi.

Yunus Emre’nin türbelerinden birinin Sandıklı’da olduğunu belirten Sülün, “Yunus Emre’nin Anadolu’da birçok yerinde makamı, mezarı var. Ama onu asıl yeri gönüllerdir. Yunus Emre kültürümüz ve dinimiz açısından çok önemli bir isim. İlçemiz inanç turizmi için gelen ziyaretçileri de bekliyor” diye konuştu.

Sandıklı’nın büyük ve sürekli üreten bir ilçe olduğunu kaydeden Kaymakam Sülün, “İşletmeler oldukça köklü. Dededen toruna süren birçok işletme bulunuyor. Ahilik kültürü yarenlik kültürü ilçemiz için önemli. İlçemiz eğitim açısından da iyi durumda. İki tane meslek yüksek okulumuz var. Öğrencilerimiz oldukça gayretli. İlçemiz potansiyelini eğitime de güzel yansıtıyor” dedi.

Seralarımızda 2 bin kadın çalışıyor

İlçede bulunan seraların ilçe ekonomisi için önemli olduğunu belirten Sülün, “Jeotermal seralarda 2 bin kadın istihdam ediliyor. Ülkemizdeki jeotermal seraların yüzde 20’si ilçemizde bulunuyor. İlçemizin jeotermal enerji ile ısıtılması da çok önemli. Jeotermal enerjinin ilçemizde dokunmadığı kimse yok. Bence muazzam bir imkan” diye konuştu.

Sandıklı’da herkesin spor yapabileceği imkanlar bulunduğunu belirten Kaymakam Sülün, “Sadece futbolla yetinmemek lazım. Tüm spor dallarıyla ilgili imkanlar oluşturuyoruz. Yakın gelecekte çeşitli spor branşlarında Sandıklı ismini daha fazla duyacağımızı düşünüyorum” dedi.

“Kadın iyi yetişirse toplum iyi yetişir” diyen Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün, “Sandıklı Kadın Kültür Evi’nde çeşitli alanlarda güzel eğitimler düzenleniyor. Tüm kadınlarımızı Kültür Evimizdeki faaliyetlere davet ediyoruz” diye konuştu.

Sandıklı’nın potansiyeli çok fazla olan bir ilçe olduğunu belirten Sülün, “Bir şehri tanımanın yolu onu adımlamaktan geçer. Sandıklı’ya gelin. Dokusuna, kokusuna şahit olun. Akdağ başta olmak üzere görülmesi gereken yerleri görelim. Sandıklı’yı gezelim, hissedelim” dedi.

Sandıklılı insanların gözlerinde ışıltı ve samimiyeti gördüğünü belirten Kaymakam Sülün Sandıklı’da görev yapmaktan dolayı mutlu olduğunu belirtti.

Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar yayın sonrası Sandıklı Kaymakamı Mehmet Sülün’e yayın dolayısıyla teşekkür etti. Sülün ise Akar’a başarılar diledi.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır