Reklam

Reklam

passo
Şanlı: “Akıllı duraklar geliyor”

Şanlı: “Akıllı duraklar geliyor”

Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı Gün FM’de Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programının konuğu oldu. Şanlı çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. “Bizimkisi gerçekten güçlerin birleşmesi oldu” Saygı Turizm ile Şanlı Turizmin güçlerini birleştirdiğini kaydeden Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı, “Saygı Turizm ailesiyle yaklaşık 4 yıldan bu […]

Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı Gün FM’de Faruk Bangir’in hazırlayıp sunduğu Gündem programının konuğu oldu. Şanlı çalışmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.
“Bizimkisi gerçekten güçlerin birleşmesi oldu”
Saygı Turizm ile Şanlı Turizmin güçlerini birleştirdiğini kaydeden Afyonkarahisar Belediyesi Özel Halk Otobüsleri Yönetim Kurulu Başkanı Galip Şanlı, “Saygı Turizm ailesiyle yaklaşık 4 yıldan bu yana tanışıyoruz. Sonrasında ticari bir karar aldık. Dev şirketler bile birleşip çalışıyorlar. Bu birleşme hem bizim, hem de onlar açısından güzel bir ortaklık oldu. Saygı Turizm de bizim firmamızda taşımacılık konusunda oldukça tecrübeli. Bizimkisi gerçekten güçlerin birleşmesi oldu.  Bizim şehir içi taşımacılıkta tecrübemiz vardı. Onların da şehirlerarası taşımacılıkta tecrübeleri vardı. Böyle güzel bir ortaklık umarım herkese nasip olur” diye konuştu.
“Metrobüs çok rahat bir araç”
Geçtiğimiz yıl deneme amaçlı Denizli’den ilimize metrobüs getirdiklerini söyleyen Şanlı, “Bence ilimize metrobüs yakışır. Deneme amaçlı getirdiğimiz metrobüsü bir gün Özdilek hattında, bir günde ANS hattında çalıştırdık. Bu sırada görevli arkadaşlarımız metrobüse binen yolcularla görüştüler. Halkımız metrobüsten çok memnun kaldı. Metrobüs çok rahat bir araç. Ancak sözleşmemiz gereği şu an için bu hizmeti gerçekleştiremiyoruz. Allah nasip ederse kalan 48 ayın sonunda yeni ihaleyi alırsak o zaman metrobüsleri getireceğiz.  Metrobüsü hem biz istiyoruz, hem de halk istiyor. İnşallah 48 ay sonra Afyonkarahisar, metrobüse kavuşacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“İnsanlar kışın soğuktan, yazın sıcaktan etkilenmesin istiyoruz”
Anıt Park karşısında bulunan merkez durağa akıllı durak yapacaklarını söyleyen Şanlı, “Şu an bir kısmı yapıldı. Muhtemelen önümüzdeki hafta bitmiş olacak. Klimalı, içerisinde ücretsiz internet erişim imkânı ve tüm marka cep telefonlarının şarj edilebileceği cihazın olduğu bir durak sistemi getirdik. Çünkü bu duraklar bir ihtiyaçtır. İnsanlar kışın soğuktan, yazın sıcaktan etkilenmesin istiyoruz. Öğrenci kardeşlerimiz de akıllı duraktan istediler. Aynısını ANS Kampusü’ne de yapacağız. Zaman içerisinde bu duraklarımız şehrin muhtelif yerlerinde yaygınlaşacak” diye konuştu.
“Siyasete girmeyi düşünmüyorum”
Siyasete gireceği yönünde çeşitli duyumların kendisine de ulaştığını söyleyen Şanlı, “Siyasete girmeyi düşünmüyorum. Siyaset emek ve vakit isteyen bir iş. Ben ticaretle uğraşarak, vatandaşa hizmet etmeyi tercih ediyorum. Her insanın olduğu gibi benim de bir siyasi görüşüm var. Ancak siyasete girmeyi düşünmüyorum” dedi.
Yayın sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Şanlı, Gün FM’e bilgilendirici yayınları dolayısıyla tebriklerini iletti. Akar ise Şanlı’ya yayın dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır