Afyon Gün Fm 99.9
 • Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Sarıkamış Harekatı tarihimizin en acı olaylarından biridir”
“Sarıkamış Harekatı tarihimizin en acı olaylarından biridir”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümü nedeniyle bu konu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar. “Sarıkamış şehitlerimiz 104....
22 Aralık 2018 15:31
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümü nedeniyle bu konu işlendi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca ve Polat Yılmaz yorumlarıyla katıldılar.
“Sarıkamış şehitlerimiz 104. yılında anılıyor” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Sarıkamış Harekatı, tarihimizin en büyük acılarından birini yaşatmıştır. Osmanlı İmparatorluğu 22 Aralık 1914’te Ruslara karşı Sarıkamış Harekatı’nı başlattı. Ancak yapılan taktiksel hata on binlerce askerimizin şehadeti ile son buldu. Askerlerimizin birçoğu Ruslarla çarpışamadan soğuktan donarak şehit oldu. Sarıkamış şehitleri 104 yıldır hiç unutulmadı. Tüm şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyoruz. Ruhları şad olsun” diye konuştu.
“Türk tarihi bir anlamda şehitler tarihidir”
Sarıkamış şehitlerimizi soğuk hava koşulları nedeniyle kaybettiğimizi belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Bu askerlerimiz savaştıkları Rus ordusu tarafından şehit edilmediler. Soğuk hava nedeniyle donarak şehit oldular. Sarıkamış Harekatı’nda görevlendirilen askerlerimiz çöl cephesinden oraya sevk edilmişlerdir. Üzerlerinde korunaklı kıyafetleri yoktur. Allahuekber Dağları’nda donarak şehit olmuşlardır. Sarıkamış Harekatı’nda verilen şehit sayımız konusunda her bir kaynakta farklı rakamlar geçiyor. Sayı kaç olursa olsun bu acı hadisede kaybettiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyorum. Türk tarihi bir anlamda şehitler tarihidir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Biz bu toprakları savaşarak aldık”
Ülkemizin bulunduğu topraklarda geçmişten bu yana savaşın hiç bitmediğini söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Biz bu toprakları savaşarak aldık. Cumhuriyet kurulana kadar savaşlar hiç bitmemiştir. Gerek Selçuklular, gerekse Osmanlılar ve sonrasında Kurtuluş Savaşımızda milyonlarca şehitler verdik. Türk milleti tarih boyu topraklarımız için fedakarlık göstermiş ve gerektiğinde gözünü kırpmadan şehit olmuştur. Sarıkamış Harekatı Ekim ve Kasım ayında başlayıp 6 Ocak’ta sona ermiştir. Şehit sayılarıyla çeşitli kaynaklarda farklı sayılar zikrediliyor. Sarıkamış Harekatı’nın ortaya çıkmasında Prof. Dr. Bingür Sönmez Hoca’nın büyük emekleri var. Kendisinden Allah razı olsun. Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun” diye konuştu.
Programda ayrıca ABD’nin Suriye’den askerlerini çekmesi ile yerel seçimlere doğru son durum konuşuldu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa