passo
Secdedaş okuyucularıyla buluştu

Secdedaş okuyucularıyla buluştu

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına yeni kitabı Secdedaş ile adından söz ettiren Gazeteci Nail Azbay konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Azbay kitabıyla ilgili değerlendirmede bulundu. “Bu kitap yaklaşık 3 yıllık bir süreçte tamamlandı” Secdedaş’ın 20 Ekim itibariyle Ahir Zaman Yayınları’ndan okuyucularıyla buluştuğunu belirten Gazeteci Nail Azbay, “Kitabım ülkemizdeki […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programına yeni kitabı Secdedaş ile adından söz ettiren Gazeteci Nail Azbay konuk olarak katıldı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sorularını yanıtlayan Azbay kitabıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
“Bu kitap yaklaşık 3 yıllık bir süreçte tamamlandı”
Secdedaş’ın 20 Ekim itibariyle Ahir Zaman Yayınları’ndan okuyucularıyla buluştuğunu belirten Gazeteci Nail Azbay, “Kitabım ülkemizdeki tüm kitapçılara ulaştırıldı. Okumak isteyenler kitapçıların yanı sıra internetteki kitap satış sitelerinden de kitabıma ulaşabilirler. Bu kitap yaklaşık 3 yıllık bir süreçte tamamlandı. Kitabımdaki her cümle bir kişiye, kendisiyle aynı gök kubbenin altında yaşlanmak istediğim kişiye hitap ediyor. Kendisiyle her sabah birlikte uyanmak istediğim kişiye hitap ediyor. Ben bu kitabımla seslendiğim kişiye gel evlenelim, gel eş olalım dedim. Gel bizi birbirimize sevdirene secdedaş olalım dedim. Bu çağrımı kitapta satırlarla dile getirdim. Geçtiğimiz günlerde de bu çağrımı sunuculuğunu yaptığım ana haber bülteninin sonunda sözlere döktüm. Ben yanında yaşlanacağım kişiyle Hakkın huzuruna da birlikte çıkmak istiyorum. Kitabımın kapağında, ‘En büyük devrim, senle yan yana kılacağımız iki rekât namazda gizli’ yazıyor. Buradan aslında her şey anlaşılıyor” diye konuştu.
“Secdedaş sözcüğü literatürde olmayan bir sözcük”
Kitabı okuyanlardan güzel tepkiler aldığını belirten Gazeteci Azbay, “Birçok kişi gönlümüzden geçenleri satırlara dökmüşsün diyor. Bu beni çok mutlu ediyor. Secdedaş sözcüğünü araştırdım. Literatürde olmayan bir sözcük olduğunu gördüm. Ama bu sözcük benim duygularımı çok güzel ifade ediyor. Secdedaş, secde arkadaşı, yol arkadaşı kavramlarını çağrıştırıyor. Okuyucular da Secdedaş ismiyle ilgili çok olumlu geri dönüşlerde bulundular. Buradan görüşlerini benimle paylaşan tüm okurlarıma teşekkür ederim” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Dünyada böyle bir evlilik teklifinin daha önce olmadığını gördüm”
Kitap yazarak bir evlilik teklifinin daha önce olup olmadığını araştırdığını söyleyen Azbay, “Dünyada böyle bir evlilik teklifinin daha önce olmadığını gördüm. Sadece Fransa’da küçük bir benzeri var. Bir kişi sevdiği kadına evlilik teklif etmek için 15 sayfalık bir karikatür dergisi hazırlamış. Bu karikatür dergisini kütüphanenin raflarına koymuş. Sevdiği kadını bu kütüphaneye götürerek evlilik teklifinin bulunduğu dergiye ulaşmasını sağlamış ve bu yolla evlilik teklif etmiş. Dünyada başka bir örnek görmedim. Ama bu konuyla ilgili bir kitap yok. Bu anlamda bir ilki de yapmanın mutluluğu içerisindeyim” diye görüşlerini ifadelendirdi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Azbay, yayın dolayısıyla teşekkür etti. Akar ise Azbay’ı kitabı dolayısıyla kutlayarak başarılar diledi.
Gazeteci Nail Azbay’ın kitabından bölümlerinde seslendirildiği Gündem programı yaklaşık bir saat sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır