passo
Seçen: “Geleceği kadınlar inşa ederler”

Seçen: “Geleceği kadınlar inşa ederler”

Gün FM’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla özel bir yayın düzenlendi. Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’ın hazırladığı, Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu özel yayına uzun yıllardır kadın hakları alanında çalışmalar yapan Avukat Nilgün Seçen konuk olarak katıldı. 8 Mart’ın ABD’deki emekçi kadınların haklarını aramaları sonucunda ortaya çıkan bir anma […]

Gün FM’de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla özel bir yayın düzenlendi. Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’ın hazırladığı, Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu özel yayına uzun yıllardır kadın hakları alanında çalışmalar yapan Avukat Nilgün Seçen konuk olarak katıldı.
8 Mart’ın ABD’deki emekçi kadınların haklarını aramaları sonucunda ortaya çıkan bir anma günü olduğunu belirten Avukat Nilgün Seçen, “Kadınlarımız hayatın her alanında başarılı. Hem iş hayatında, hem ev hayatında kadınlarımızın yeri ve önemi çok büyük. Tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlarımızın iyi eğitim almaları ve cinsiyet ayrımcılığından uzak yetiştirilmeleri çok önemli. Kadın erkeğin ne gerisinde, ne de önünde olmalıdır. Kadınlar erkekle yan yana, omuz omuza hayat mücadelesini vermelidirler. Kadınlarımız iyi eğitim alır ve donanımlı olursa toplum olarak geleceğe daha güvenle bakarız. Kadın her anlamda ışıltılı olursa toplum aydınlanır. Çünkü kadın ailede ilk öğretmendir, annedir. Onun yetiştirdiği çocuklar toplumun yarınlarını oluşturur. Eğitimli kadınların yetiştirdiği eğitimli çocuklar yarınlarımızı inşa ederler. Kadınlarımızın eğitimli, donanımlı olmalarının ben her şeyden daha fazla önemli olduğunu düşünüyorum” şeklinde konuştu.
“Kadına şiddet uygulamak acizliktir”
Geçmişte sadece erkeklerin yaptıkları işlerde bugün başarıyı yakalamış birçok kadının bulunduğunu kaydeden Seçen, “Kadınlarımız başarı ve girişimcilikleriyle de bugün ön plandalar. Hayatın her alanında başarılı kadınlarımızla gurur duyuyoruz. Kadını aşağılayan, ikinci sınıf sayan sözde atasözlerini doğru bulmuyorum. Saçı uzun aklı kısa, eksik etek gibi ayrımcı söylemlerin ne kültürümüzde, ne de dinimizde yeri yoktur. Dinimizin kadına verdiği değer ve önemi hepimiz biliyoruz. Yine Ulu Önder Atatürk kadınımıza seçme ve seçilme hakkını birçok devletten önce vererek kadına verdiği değeri göstermiştir. Kadına şiddet uygulamak acizliktir. Bu tarz şiddet olaylarının hiç konuşulmadığı ve bu olayların hiç yaşanmadığı yarınlar diliyorum” diye değerlendirmede bulundu.
Avukat Nilgün Seçen yayında kadınlarla ilgili iki şiir de seslendirdi.
Yayın sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Seçen’in şahsında tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.
Program anısına Avukat Nilgün Seçen ve Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır