passo
“Seçimin galibi soğan”

“Seçimin galibi soğan”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçim sonuçları değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteci Ahmet Tunca yorumlarıyla katıldı. “Bir yerel seçimi daha geride bıraktık” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Belediye Başkanı koltuğuna oturanlar hangi partiden seçilmiş olursa olsun o ilin, o ilçenin hatta o beldenin belediye başkanı olduklarından […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası’nda 31 Mart tarihinde yapılan yerel seçim sonuçları değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteci Ahmet Tunca yorumlarıyla katıldı.
“Bir yerel seçimi daha geride bıraktık” diyen Gazeteci İsmail Akar, “Belediye Başkanı koltuğuna oturanlar hangi partiden seçilmiş olursa olsun o ilin, o ilçenin hatta o beldenin belediye başkanı olduklarından dolayı parti rozetlerini çıkarıp kolları sıvayarak hizmet etmelerini umuyorum. 31 Mart seçimlerinde Ak Parti kan kaybetmiştir. Geçen seçime göre yüzde 4 oy düşmesi var. CHP özelikle büyükşehirlerde başarılı olmuştur. MHP beklediği sonucu aldı. İyi Parti ise kaybetmiştir.Ayrıca Milet İttifakına kaybettirmek adına seçime giren DSP umduğunu bulamamıştır. Mustafa Sarıgül Şişli’de açık ara farkla kaybetti. Saadet Partisi de bu seçimdeki umutlarını yine bir başka seçime taşımıştır. Alanda 75-80 gün gece gündüz kazanma adına belediye başkanı/belediye meclisi/İl Genel Meclisi ve muhtar adaylarının çabalarını takdirle karşılıyorum. Demokrasinin erdemi de bu işte. Son sözü seçmen ve sandık söylüyor. Bu nedenle kazananları kutluyor ve başarılar diliyorum” diye konuştu.
“Hayat pahalılığı bu seçimin belirleyicisi olmuştur”
Seçimin galibi kim diye kendi kendine sorduğunu söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Bence bu seçimin galibi soğandır. Vatandaşın tenceresinde hissettiği hayat pahalılığı seçime yansımıştır. Hayat pahalılığı insanların canına tak etti. Seçimlerde vatandaş iktidardan vazgeçmedi ama uyarıda da bulundu. Özellikle büyükşehirlerde sonuçları böyle okumak lazım. Sahil şehirlerinde CHP belediyelerini korudu ve mevcut belediyelerine yenilerini ekledi. Karadeniz’de Ak Parti hakimiyetini korudu. Bunun nedeni de Ak Parti’nin Karadeniz’e önemli hizmetler yapmasıdır. Geçmişte Karadeniz’de özellikle ulaşımda sıkıntılar vardı. Ulaşım sorunu son yapılan yollarla aşıldı ve seçim sonuçlarına da bu hizmetler yansıdı. Hayat pahalılığı bu seçimin belirleyicisi olmuştur. Patates fiyatları bugün 4-5 Lira civarında. Geçmişte üretici elinde kalan patatesleri yollara dökerdi. Bugün patates almak oldukça zorlaştı. Pazarda meyve, sebze fiyatları el yakıyor” şeklinde değerlendirmede bulundu.
Gazeteciler Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim il dışında olmaları nedeniyle bu hafta Basın Odası programına katılamadılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır