• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Sevginin dilini yakalamalıyız”
“Sevginin dilini yakalamalıyız”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 2020 yılının Afyonkarahisar’da Sevgi Yılı ilan edilmesi konusu değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim telekonferans...
27 Haziran 2020 14:47
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında 2020 yılının Afyonkarahisar’da Sevgi Yılı ilan edilmesi konusu değerlendirildi.
Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim telekonferans yöntemiyle katılarak değerlendirmede bulundular.
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi ve Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun öncülüğü ve Afyonkarahisar Valiliği’nin koordinesinde 2020 yılının Sevgi Yılı ilan edildiğini kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Bu anlamda hem STK’lar hem de basın mensupları ile kamu kurum ve kuruluşları ilimiz içerisinde sinerji ve proje hareketliliği oluşturarak süreci yürütüyorlar. Her ay için bir tema belirlendi ve bu temalarla ilgili çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Pandemi günlerinden geçtiğimiz şu günlerde sevgiye, saygıya ve dayanışmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Yeni Valimiz Gökmen Çiçek de Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Sevgi Yılı etkinlikleri çerçevesinde çeşitli ziyaretlerde bulundular. İlçelerimizde de projeyle ilgili etkinlikler sürüyor” diye konuştu.
“Etkinlikler daha geniş kitlenin katılımı ile gerçekleştirilmeli”
Sevgi Yılı etkinlikleri için belirlenen temaların toplumun ihtiyacı olduğunu belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Bu etkinlikler daha geniş kitlenin katılımı ile gerçekleştirilmeli. İnsanların karakterleri olduğu gibi toplumların da karakterleri vardır. Toplumların karakterini asırlardır yürüttüğü gelenekler oluşturur. Biz son zamanlarda bizi biz yapan değerlerimizi maalesef kaybettik. Sevgi Yılı projesi bunların yeniden yerine gelmesi için iyi düşünülmüş bir proje. Tüm kurumlarımızın bu projeye dahil olması ile projenin gündemde tutulması sağlanacaktır. Örneğin proje dahilinde işlenen konulardan biri olan selamlaşmayı ihmal ediyoruz. İnsanlar birbirlerine selam vermekten imtina ediyorlar. Bu değerlerimize sıkı sarılmalıyız” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Gençleri yakalayan konulara ağırlık verilmeli”
“2020 yılının Sevgi Yılı ilan edilmesi toplumumuzda yitirilen değerlere ihtiyacımız olduğunun göstergesidir” diyen Gazeteci Polat Yılmaz, “Demek ki toplumumuzda bu konulara ihtiyaç var. Sosyal medyada gençlerin ilimizle ilgili olumsuz kanaatler yazdıklarını görüyoruz. Bunların önüne geçebilmek adına bu etkinlikler düzenleniyor. Sevgi Yılı etkinliklerinin içeriğine baktığımızda geleneksellik arz eden konulara ağırlık verildiğini görmekteyiz. Gençleri yakalayan konulara ağırlık verilmesi hedefe ulaşmada daha yarar sağlar kanaatindeyim. Eroğlu’nun çıkış noktası doğru ama ortaya sunulan konu başlıkları yetersizdir. Önemli olan bu etkinliklere gençleri ve halkı katmaktır. İlimizin değerlerini göstermektir” diye konuştu.
“Ziyaretlerle bu iş bitmez”
Sevgi Yılı projesinin ilimiz için ihtiyaç olan konuları içerdiğini kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Umarım güzel neticeler alınır. Şu ana kadar yapılanlara baktığımızda yaşadığımız salgın günleri nedeniyle halka bu projenin tam olarak ulaşmadığını görüyoruz. İnşallah temenniler kağıt üzerinde kalmaz ve uygulanır. Ziyaretlerle bu iş bitmez. İlimizde sevgiyle ilgili çok ciddi bir boşluk var. Bunun sonucu olarak da şiddet ortaya çıkıyor. İlimizin mevcut sosyolojik yapısında sevgiyi, saygıyı arttırmak kolay değil. Kavga, gürültü bitmiyor. Siyasilerin bunları aşması için önce kendi aralarındaki tartışmaları bitirmeleri gerekir. Siyasiler ve yöneticiler sevginin dilini yakalayarak vatandaşlara örnek olmalı” şeklinde görüşlerini açıkladı.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa