passo
“Sezer, bu ülkede hiçbir çirkinliğe bulaşmamış ender insanlardan biridir”

“Sezer, bu ülkede hiçbir çirkinliğe bulaşmamış ender insanlardan biridir”

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında bu hafta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun eski Cumhurbaşkanı, hemşerimiz Ahmet Necdet Sezer’e yönelik yaptığı çirkin benzetme konusu değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. “Bu sözler Sezer’in hemşerileri olan bizleri üzdü” Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun eski […]

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında bu hafta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun eski Cumhurbaşkanı, hemşerimiz Ahmet Necdet Sezer’e yönelik yaptığı çirkin benzetme konusu değerlendirildi. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

“Bu sözler Sezer’in hemşerileri olan bizleri üzdü”

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun eski Cumhurbaşkanı, hemşerimiz Ahmet Necdet Sezer’e yönelik, ‘Ahmet Necdet Sezer diye bir saksı, sizin önünüze koyarız, siz de seçersiniz. Çünkü biz emrediyoruz dediler, emrettiler ve seçtirttiler’ şeklinde yakışıksız bir konuşma yaptığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Bu konu yerel medyamızda da çok geniş ye buldu. Duyarlı gazeteciler ve gazete sahipleri bu konuyu gündeme taşıdılar. Bu sözler Sezer’in hemşerileri olan bizleri üzdü. Sezer, görev süresi boyunca örnek teşkil etmiş bir devlet adamımızdır. İlimizin bir değeridir” dedi.

“Bir Afyonlu olarak bunu kınıyorum”

Mecellede yer alan, ‘ bütündeki arıza, parçasında da yer alır’ hükmünü hatırlatarak sözlerine başlayan Gazeteci Polat Yılmaz, “Başbakan’ın sözü Ak Partililere de bir şekilde yansıyor. Başbakan’ın Çorum’da Ali Çetinkaya’ya söylediği kötüleme diğer partililere de yansıdı ve zaman zaman dillendirildi. Sağlık Bakanı da durup dururken eski Cumhurbaşkanı Sezer’e çirkin bir benzetmede bulundu. Seçilme biçiminin bir saksının seçilmesi gibi olduğunu söyledi. Kimse Sezer’in avukatı değil. Ahmet Necdet Sezer, bu ülkede Anayasa Mahkemesi’ne başkanlık etmiş hukuku en iyi bilen ve gerektiğinde kendini savunacak biri. Ancak sokakları germeyin derken, seçmene mesaj vermek adına değerlere de saldırmayın. Sezer’e söylenen bu sözler son derece yanlıştır. Bu benzetme son derece çirkindir. Sezer, bu ülkede hiçbir çirkinliğe bulaşmamış ender insanlardan biridir. Sezer, market alışverişlerinde sıraya girmiş biridir. Trafikte kırmızı ışıkta durmuş insandır. Annesi AKÜ Tıp Fakültesi’nde yatarken, halkı rahatsız etmemek için sivil plakalı araçla gelip hastanenin arka kapısından girerek annesini ziyaret etmiştir. Konuşurken dikkatli olunmalıdır. Sağlık Bakanı’nın sözleri bence çok yanlış olmuştur. Bir Afyonlu olarak bunu kınıyorum” diye konuştu.

“Sezer, bu ilin öz evladıdır”

Sezer’in ilimizin yetiştirdiği önemli devlet adamlarından biri olduğunu kaydeden Gazeteci Ahmet Tunca, “Ali Çetinkaya’ya, ‘katil’ diyen insanlar elbette Sayın Sezer’e de hücum edeceklerdir. Değerli isimlere hakaret ederek kimsenin oyu artmaz. Bu konuyla ilgili ilimizden daha fazla tepki beklerdim. Yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız nerede? Neden tepki göstermiyorlar? Sezer, bu ilin öz evladıdır. Başbuğ hapisteyken kimse ilgilenmedi. Şimdi çıkınca herkes Başbuğcu oldu. Sezer, gelmiş geçmiş en iyi, en temiz devlet adamlarından biridir. Sezer görev süresi boyunca örnek bir devlet adamlığı sergiledi. Bu tarz çirkin benzetmeler doğru değildir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Sezer 5 partinin imzasıyla seçilmiştir”

Sezer’in Cumhurbaşkanı olması teklifinin o dönemdeki 5 partinin ortak teklifi olduğunu hatırlatan Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Bu teklifi veren partiler arasında Ak Parti’nin ayrılarak içinden çıktığı Fazilet Partisi de vardır. Bu öneriyi veren insanların şimdi, Sezer’i bir saksı gibi önümüze getirdiler demesi kendilerini inkârdır. Sezer 5 partinin imzasıyla seçilmiştir. Sezer seçildiğinde yapılan anketlerde Türkiye’nin en güvenilen insanıydı. Seçildiğinde toplumun her kesimi sevinmiştir. Bugün ona saldırmalarının amacı oy alma çabasıdır. Ancak bu çaba boşunadır. Toplumun değer verdiği insanlarla uğraşmak kimseye artı getirmez” diye konuştu. Sevim programda ayrıca Türkiye İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nca düzenlenen Bolvadin’de yaşayan Karabağlılar ile Azerbaycan Karabağlılarının buluşturulması projesi kapsamında heyet halinde Azerbaycan’a gittiklerini belirterek, izlenimlerini de aktardı.

Programda MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Afyonkarahisar mitingi de değerlendirildi. Bahçeli’nin ilimizde gençlere yönelik söylediği, ‘Sokaklara inmeyin’ uyarısının mitingin en önemli mesajı olduğu konusunda tüm katılımcılar tarafından görüş birliğine varıldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır