passo
“Sıfır atık projesine destek olabilirsiniz”

“Sıfır atık projesine destek olabilirsiniz”

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren sağlık Olsun programına Tıp Fakültesi Dönem 5 öğrencisi ve AFSÜ İklim Elçisi Mehmet Ali Aymaz konuk oldu. Aymaz programda 30 Mart Uluslar arası Sıfır Atık Günü nedeniyle bu konudan bahsetti. Sıfır atık projesine destek vermek isteyen vatandaşlara seslenen Aymaz, “Atık piller, tarihi geçmiş ilaçlar gibi […]

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) ve Gün FM işbirliğinde süren sağlık Olsun programına Tıp Fakültesi Dönem 5 öğrencisi ve AFSÜ İklim Elçisi Mehmet Ali Aymaz konuk oldu. Aymaz programda 30 Mart Uluslar arası Sıfır Atık Günü nedeniyle bu konudan bahsetti.

Sıfır atık projesine destek vermek isteyen vatandaşlara seslenen Aymaz, “Atık piller, tarihi geçmiş ilaçlar gibi zehirleyici ve kirletici maddeler gereken kurumlara teslim edilebilir. Olabildiğince az yapay atık oluşturmalıyız. Alışveriş yaparken evden getirilen bez torbalar kullanıldığında poşet tüketimi azalır. Atıkları renkli kartonlara uygun şekilde atıp geri dönüşüme katkı sağlamış oluruz. Küçük plastik şişelerdeki suları almak yerine cam şişeler tercih edilebilir. Plastik-karton karışımı bardaklarda kahve almak yerine kişisel termoslar kullanılabilir. Gereksiz elektrik ve su kullanımından kaçınmalıyız. Ulaşımda toplu taşıma tercih edebiliriz. Bu tür önemli konular ile ilgili araştırma yapıp en yakınımızdaki kişilerden başlayarak çevremizi bilinçlendirebiliriz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır