passo
“Sınav kaygısını anlayışla aşabiliriz”

“Sınav kaygısını anlayışla aşabiliriz”

Gün FM’de yayınlanan Gündem programında hafta sonu yapılacak olan YGS öncesi öğrenci ve velilere tavsiyeler sıralandı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayının konuğu Doğa Okulları Afyon Kampusü Lise Müdür Yardımcısı Deniz Dikbaş konuk olarak katıldı. “Bu son günlerde ailelerimiz öğrencileri rahatlatmalılar” YGS’ye az bir süre kaldığını belirten Dikbaş, “Öğrenciler sınav psikolojisi içerisinde […]

Gün FM’de yayınlanan Gündem programında hafta sonu yapılacak olan YGS öncesi öğrenci ve velilere tavsiyeler sıralandı. Gün FM Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir’in sunduğu yayının konuğu Doğa Okulları Afyon Kampusü Lise Müdür Yardımcısı Deniz Dikbaş konuk olarak katıldı.
“Bu son günlerde ailelerimiz öğrencileri rahatlatmalılar”
YGS’ye az bir süre kaldığını belirten Dikbaş, “Öğrenciler sınav psikolojisi içerisinde oldukları için kendilerini kaygılı hissediyorlar. Hepimiz bu süreçten geçtik. Sınav öğrencileri kaygılı hissetmelerine neden olduğu için öğrenciler çoğunlukla gergin olabiliyorlar. Nedensiz tartışmalar, gerginlikler yaşanabiliyor. Bu son günlerde ailelerimiz öğrencileri rahatlatmalılar. Neden çalışmıyorsun, neden soru çözmüyorsun demek yerine daha olumlu bir şekilde çocuklarını yönlendirmeliler. Öğrencilere bu süreçte ne söylersek söyleyelim, onları sıkıştırmaya çalıştığımızı düşünebilirler. Anlayış göstermemiz gerekiyor. Şu an en sessiz dediğimiz öğrenciler bile en ufak bir konuya beklenmedik bir çıkışta bulunabiliyor. Sınav kaygısı dolayısıyla daha asabileşmiş durumdalar. Bu nedenle onlara anlayış göstermeliyiz” şeklinde konuştu.
Öğrencilere son günlerde uykularını düzenlemelerini öneren Dikbaş, “Yemelerine, içmelerine de dikkat etsinler” dedi.
Dinleyicilerin sorularıyla katıldıkları Gündem programı yaklaşık bir saat sürdü.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır