passo
“Siyaset bugün seyircisiz bir yarış”

“Siyaset bugün seyircisiz bir yarış”

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. Programda bu hafta yerel seçimlere yaklaşırken son durum değerlendirildi. “Yerel seçimlere bir aydan daha az zaman kaldı” Yerel seçimlere bir aydan daha az zaman kaldığını söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Hem ilimizin, hem de ülkemizin […]

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu Basın Odası programına Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

Programda bu hafta yerel seçimlere yaklaşırken son durum değerlendirildi.

Yerel seçimlere bir aydan daha az zaman kaldı”

Yerel seçimlere bir aydan daha az zaman kaldığını söyleyen Gazeteci İsmail Akar, “Hem ilimizin, hem de ülkemizin gündemi geçen hafta oldukça yoğundu. Başbakan Erdoğan geçtiğimiz hafta Afyonkarahisar’da miting yaptı. Ardından hemşerimiz Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Sandıklı ve Dinar ilçelerini ziyaret ederek, çeşitli açılışlar gerçekleştirdi. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın ise Emirdağ ve Bolvadin ilçelerimizde partisinin başkan adaylarına destek oldu. Daha önce de CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ilimizde çeşitli temaslarda bulunmuştu. MHP’nin de il merkezi ve ilçelerimizde çalışmaları sürüyor. Bir anlamda hem ilimizde hem de ilçelerimizde siyasetin nabzı daha hızlı atmaya başladı diyebiliriz” şeklinde konuştu.

Halk daha çok genel siyaseti takip ediyor”

Seçimlere yaklaşırken halk arasında ciddi manada seçimlere yönelik bir ilginin olmadığını belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Başkan adayları projelerini açıklıyor, sokaklarda arabalarını gezdiriyorlar. Ancak halkın çok fazla ilgili olmadığı görülüyor. Şu an itibariyle benim gözlemim halk daha çok genel siyaseti takip ediyor. Ülkemizde olup biten olaylar halkın daha fazla ilgisini çekiyor. Bu kaset olayları var mıdır, montaj mıdır falan bu tarz konular seçimlerden daha çok takip ediliyor. İnsanlar bu sisin, karanlığın içinde olup biteni seçmeye çalışıyorlar. Tüm belediye başkan adaylarının kaderinde bu var. Eğer insanlar bu sisin içinde olup bitenin fotoğrafını kafalarında netleştirebilirlerse bu durum 30 Mart seçimlerine çok net olarak yansıyacaktır” diye değerlendirmede bulundu.

Günümüzde siyaset halk arasında yapılmıyor”

Günümüzde siyasetin halkın arasında yapılmadığını, siyasilerin kendi aralarında yaptıkları bir yarış haline geldiğini belirten Gazeteci Ahmet Tunca, “Siyaset bugün seyircisiz bir yarış bence. Kimse kimlerin yarıştığını takip etmiyor. Milletin problemleri çok arttı. İnsanlar sorunlardan boğuluyor. Emeklinin halini gelip de kimse sormuyor. 800 Lira asgari ücretle çalışanların durumunu kimse sormuyor. Ama birileri çuvallarla paraları götürüyorlar. Fakir fukara ise çile çekmeye devam ediyor. Bugün ülkemizde çiftçi perişan. Bu durum kimsenin umurunda değil. Buğday on beş senedir aynı fiyata satılıyor. Hayvancılık yapanların çektiği çileyi biliyoruz. Son yıllarda hem çiftçimiz, hem de hayvancılıkla uğraşanlar ihmal edildi. Her kesimden vatandaş sorunlarla boğuşurken seçimlerle nasıl ilgilensin?” diye konuştu.

CHP il merkezi ve ilçelerimizde ciddi bir oy hedefliyor”

CHP’nin bu seçimlerde Kızılören hariç tüm ilçelerde aday gösterdiğini kaydeden Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Beldelerde de adaylarını geçmişe göre arttırdılar. Sonuç olarak CHP il merkezi ve ilçelerimizde ciddi bir oy hedefliyor. Merkezde de ilk adayını açıklayan parti CHP oldu. Fakat CHP’nin Bolvadin ve Afyonkarahisar merkezde ilk ikide olması zor görünüyor. Mevcut şartlar bunu gösteriyor. Çünkü muhafazakâr yerlerde CHP’nin oyu düşüyor. Yeşilçiftlikte CHP’nin başkan adayı Zekeriya Ölmez aday gösterilmeyince yerine eşi aday gösterildi. Zekeriya Ölmez başarılı bir başkandı. Yöresine güzel hizmetlerde bulundu. Ama eşinin aday gösterilmesini doğru bulmuyorum. Bu durum il başkanlığının ciddi bir hatasıdır” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır