passo
Siyaset ve Spor

Siyaset ve Spor

Bu hafta sonu Ak Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven,Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ve Afjet Afyonspor Başkanı Salih Sel ile sohbet imkanı bulduk. Görülen ve anlatılanların dışında kulis bilgilerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylara geçmeden önce Afjet Afyonspor Teknik sorumlusu Serhat Güller’in istifası istenecek. Zeybek Belediye Meclisi listesinde önemli değişimler olacağını anlattı. Ve Yurdunuseven ise geçen hafta […]

Bu hafta sonu Ak Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven,Belediye Başkan Adayı Mehmet Zeybek ve Afjet Afyonspor Başkanı Salih Sel ile sohbet imkanı bulduk.

Görülen ve anlatılanların dışında kulis bilgilerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Detaylara geçmeden önce Afjet Afyonspor Teknik sorumlusu Serhat Güller’in istifası istenecek. Zeybek Belediye Meclisi listesinde önemli değişimler olacağını anlattı. Ve Yurdunuseven ise geçen hafta Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın adaylığı konusunda ‘Sanki kendi ayağıma sıktım’ başlığı ile kamuoyu ile paylaştığı açıklamalarına katılmadığını ve o açıklama Başkan Çoban’ın kendi görüşüdür’ dediğinin altını çizelim.

İşte hafta sonu heybemize dökülenenler…

Cumartesi günü Basın Odası öncesi Gün FM’de Ak Parti Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile Gün FM’de sohbet ettik. Ekonomi ve yerel seçim ağırlıklı konuşmamızda Yurdunuseven çarpıcı açıklamalar yaptı.

Bir Algı üretiliyor

Gıda ve sebze ile meyve fiyatlarındaki artışın marketlerden kaynaklandığını söyleyen Milletvekili Yurdunuseven dedi ki, ‘Dolar da yüzde 20’ye yakın düşme olduğu bu günlerde bu fiyat düşmesi etiketlere yansımıyor. Marketler bu konuda algı yapıyor. Doğal olarak da tüketiciler sebze ve meyveyi yüksek fiyatlardan alıyor’

Büyükbaş hayvancılıktaki sıkıntıları bildiklerini anlatan İbrahim Yudunuseven, ‘Yem fiyatlarında dolardaki yükselişten dolayı fiyatlar artmıştı. Ama şimdi dolar düşüyor ama yem fiyatları düşmüyor. KDV’yi de sıfıra indirdik ama bu piyasaya yansımadı. Ayrıca hayvancılık yapanlar yem ağırlıklı besleme yerine meralara katkılı yemlerle hayvanları beslediğinde maliyetleri düşecek. Öte yandan şap hastalığından dolayı tüketim oldukça düştü.Talep olmayınca kesimlerde azaldı ve doğal olarak kesim fiyatları da aşağıya düştü.’

İşsizlik konusunda Afyonkarahisar’ın en az işsiz olduğu ilk iki il arasında girdiğini iddia eden Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, ‘İşsizlik değil de iş beğenmeme var. Herkes belediye hastane gibi yerlerde iş arıyor. Geçen gün bir mermerci dostum üç bin lira maaşla onlarca işçi aradığını ama bulamadığını anlattı.

Noter kurası ile işçi alıyoruz

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın hafta içindeki açıklamalarını da yorumlayan Yurdunuseven, ‘Ben başkan’ın o konudaki açıklamalarına katılmıyorum. O Başkanın kendi görüşüdür. Bakın Cumhurbaşkanlığı seçiminde her 5 kişiden üç kişi Ak Parti ve cumhurbaşkanımıza oy verdi. Başkana Ak Partiden talep gelmesi de aslında doğal çünkü her 3 kişiden ikisi Ak partili bir iliz. Biz ehliyet ve liyakata önem veriyoruz. Zaten noter önünde kura çekiliyor iş alımında. Şunu da söylemek lazım. Hastane ve Belediye den iş başvurusu en fazla olan yerlerdir. Yaratılan algı yanlıştır’

Belediye ve İl Genel Meclisi çalışmaları hakkına bilgi veren Milletvekili Yurdunuseven, ‘Talepler alınmaya başlandı. Bir komisyon oluştu. Bu komisyon talepleri değerlendiriyor daha sonra bu talepler Eski Bakanımız Veysel Eroğlu Milletvekili Ali Özkaya,ben, İl Başkanı Hüseyin Sezen, Belediye Başkan Adayımız Mehmet Zeybek, Kadın ve Gençlik Kollarınca oluşacak üst komisyonda nihai sonuca ulaşacak. Adayları yüz yüze yeniden görüşecek tespit edeceğiz.

Zeybek ’Yeni şeyler söylemek lazım cancağzım’

Ak Gençlik ve Basın spor futbol maçından dönen Mehmet Zeybek ile sohbet ediyoruz. Sporu sevdiğini uzun süre Judo ve karate yaptığını anlatan Zeybek, ‘Yıllarca futbol oynadım. Bir sakatlık geçirdim ve voleybola yöneldim. Gençliğimde sporcu bir yapım vardı’ diyor gülerek.

Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi listeleri hazırlıklarına başlandığını söyleyen Ak Parti Başkan Adayı Mehmet Zeybek ‘Hani Mevlana hazretlerinin sözüydü sanırım. Dün beraber gitti cancağızım. Şimdi yeni şeyler söylemek lazım’ demesi üzerine yani çok farklı bir listemi çıkacak başkan soruma’ evet belediye meclis listesi görecekseniz çok farklı liste çıkacak. Mevcutlar fazla olmayacak’diyerek net bir cevap verdi.

Fazilet Partisi ile siyasete girdiğini söyleyen Zeybek, ‘O dönemler Recai Kutan’a karşı ekip arkadaşlarımızla biz Abdullah Gül’ü destekledik. O günlerden değişimi gelişimi görmüştük. Siyaset nasip işidir. Bana göre bu görev tevdi edildi en iyisini yapmaya gayret ediyorum. Şimdi vatandaşlarımız kimden hizmet geleceğini biliyor. Biz şov yapmıyor hayal satmıyoruz. Yapacaklarımızı anlatıyoruz. İktidar nimetlerini anlatıyoruz. Yakında ilimize yine bakanlar gelecek. Desteklerini anlatacak. Afyon a verecekleri hizmet ve yatırımları anlatacak.’

Zeybek daha sonra sağındaki TGC İl Temsilcisi Nadir Güzbey ve bana il merkezindeki oy dağılımı hakkında bilgiler verdi. Tahmini oy rakamlarını da yazdı. Zeybek’i heyecanlı ve iddialı gördüm.

Sel ‘İstifası istenecek’

Pazar Afjet Afyonsppor maçını izledim. Adanaspor önünde oldukça vasat bir futbol sonucu 3-0 yenilen Afyon Afjetspor kendini düşme potasına iyice attı. Bu maçta Oltan’ın kale direğinden dönen topu dışında gol pozisyonu üretemeyen mor beyazlılar ilk yarıda kalesinde yüzde yüz 3 golü kaleci Soner önledi. İkinci yarında değişiklik olur diye bekledik. Beklenen değişme 70.dakikada geldi. Konuk ekip kont ataklardan üç gol bularak üç puanı aldı gitti.

Maç esnasında ve maçtan sonra taraftarlar yönetimi, İbrahim Çelik ve Teknik Sorumlu Serhat Güller’i istifaya davet etti. Maç sonrası Taraftar Grubu temsilcileri, İbrahim Çelik Mehmet Mühsürler, Salih Sel durum değerlendirmesi yaptı. Taraftar temsilcileri ayrılınca Salih Sel ile ayak üstü konuştuk. Hoca istifa edecek mi? Diye sordum. O istifa etmese bile biz göndereceğiz’ cevabını aldım. Bu arada Alternatif teknik adam isimleri de tek tek gündeme geldi.Anlaşılan o ki haftaya Bolu maçında mor-beyazlıların başında başka bir teknik adam olacak.

Ekonomide siyasette, sporda bakalım zaman neyi gösterecek? Bekleyip hep birlikte tanıklık edeceğiz.

Mutlu ve aydınlık yarınlara…

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır