• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
“Siyasette yeni isimlerin önü açılmalı”
“Siyasette yeni isimlerin önü açılmalı”
Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu. Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar. Bu hafta Basın Odası’nda yerel seçimlere...
2 Aralık 2013 12:06
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası dinleyicileriyle buluştu.

Gazeteci İsmail Akar’ın hazırlayıp sunduğu programa Gazeteciler Ahmet Tunca, Polat Yılmaz ve Ertuğrul Sevim yorumcu olarak katıldılar.

Bu hafta Basın Odası’nda yerel seçimlere yaklaşırken il merkezi ve ilçelerimizdeki son durum konuşuldu.

“Afyon ve ilçeleri de yerel seçim atmosferine girdi”

Geçtiğimiz hafta Başbakan Erdoğan’ın Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı olarak Burhanettin Çoban’ı açıkladığını kaydeden Gazeteci İsmail Akar, “Başbakan’ın Çoban’ı başkan adayı olarak açıkladığı grup toplantısında Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Sait Açba ve Halil Ürün ile Ak Parti İl Başkanı Mehmet Zeybek de hazır bulundular. Başbakan Afyon heyetini yanına çağırdıktan sonra Bakan Eroğlu’na, ‘Tüm yatırımları Afyon’a yapıyorsunuz’ diyerek espri yaptı. Başbakan hem Eroğlu’nu hem de Çoban’ı bir anlamda onore etmiş oldu. Ak Parti’de ilçelerde de anketlerle aday belirleme süreci devam ediyor. CHP’de ise bilindiği gibi Genel Başkan Kılıçdaroğlu tarafından merkez adayı olarak Mehmet Ecer açıklandı. Ecer, çalışmalarını sürdürüyor. MHP’de mevcut aday adaylarından Milletvekili Kemalettin Yılmaz’ın ismi öne çıkıyor. MHP’nin merkez adayı da kısa sürede açıklanacak. Kısacası Afyon ve ilçeleri de yerel seçim atmosferine girdi” diye konuştu.

“Siyaset ülkemizde iki kutuplu bir düzleme doğru ilerliyor”

Çoban’ın aday olarak açıklanmasıyla sanki yeniden seçilmiş gibi bir hava estirildiğini belirten Gazeteci Ertuğrul Sevim, “Hemen akabinde tebrikler başladı. Oysa daha seçim sürecine yeni giriliyor. Siyaset ülkemizde iki kutuplu bir düzleme doğru ilerliyor. Daha az oy alan partileri eledikten sonra seçim iki parti arasında geçiyor gibi bir durum yaşanıyor. Afyon’da da bu durumu değerlendirirsek seçim Ak Parti ile MHP arasında geçecek gibi görünüyor. Ben bu seçimlerde MHP’nin geçmişten daha yüksek bir oranda oy alacağına inanıyorum” dedi.

“Daha oyuncular sahada yok”

Yerel seçimlere yaklaşık 4 aylık bir süre olduğunu belirten Gazeteci Polat Yılmaz, “Bu dört aylık süre içerisinde pek çok değişim olabilir. Seçim için net bir değerlendirme yapabilmek için erken. Tüm adaylar daha açıklanmadı. Mesela ilimizde tabanı olan Demokrat Parti ve Saadet Partisi’nin de adaylarını beklemek lazım. Daha oyuncular sahada yok. Sonuçla ilgili bir şeyler söylemek için erken. Ancak ben çeşitli koalisyonlar olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

“Yeni yüzlere fırsat verilmiyor”

Siyasette hep aynı isimlerin olmasının, yeni isimlere yer verilmemesinin siyasetin üretken olmadığından kaynaklandığını söyleyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Siyasi partilerin yönetimlerinden, Belediye Meclisi ve başkanlarına varana dek hep aynı isimleri görüyoruz. Yeni yüzlere fırsat verilmiyor. Bu bence yanlıştır. Şimdi kimi bakanların belediye başkanlığına aday olduklarını görüyoruz. İlimizde bir milletvekilimizde başkan aday adaylığını açıkladı. Bunları doğru bilmiyorum, yeni isimlerin önü açılmalıdır” diye değerlendirmede bulundu.

Dinleyicilerin soru, görüş ve önerileriyle yoğun olarak katıldıkları Basın Odası yaklaşık iki saat sürdü.

 


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa