passo
Songur: “AKÜ Tıp Fakültesinin öğrenci sayısı her geçen yıl artıyor”

Songur: “AKÜ Tıp Fakültesinin öğrenci sayısı her geçen yıl artıyor”

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programı sezon finaliyle dinleyicileriyle buluştu. AKÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Cengiz Demir’in hazırlayıp sunduğu Sağlık Olsun programına AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve Anatomi Ana Bilim Dalı başkanı Prof. Dr. Ahmet Songur konuk olarak katıldı. “Tıp Fakültesi kazanılması zor bir bölüm” Yaklaşık 3 yıldır AKÜ Tıp […]

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun programı sezon finaliyle dinleyicileriyle buluştu.
AKÜ Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Araştırma Görevlisi Cengiz Demir’in hazırlayıp sunduğu Sağlık Olsun programına AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı ve Anatomi Ana Bilim Dalı başkanı Prof. Dr. Ahmet Songur konuk olarak katıldı.
“Tıp Fakültesi kazanılması zor bir bölüm”
Yaklaşık 3 yıldır AKÜ Tıp Fakültesinde Dekan olarak görev yapmakta olduğunu söyleyen Prof. Dr. Ahmet Songur, “Tüm çalışma arkadaşlarımla birlikte fakültemize, üniversitemize ve şehrimize elimizden geldiğince hizmet etmeye çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde yeni dönem mezunlarımız için bir tören düzenledik. Tıp Fakültesi kazanılması zor bir bölüm. Öğrencilerin yüzde birlik, hatta binde beşlik dilime girmeleri gerekiyor. Bizim Tıp Fakültemiz de ilk on, on iki binden öğrenci alıyor. Tıp Fakültesi’ni kazanmanın zor olduğu gibi okumak da zor. Öğrencilerimiz 6 yıllık zor bir eğitim dönemi geçiriyor. Bunun sonunda mezun olmaları hem öğrencilerimizi, hem de bizleri çok mutlu ediyor. Mezuniyet töreni esnasında velilerimizle de görüştüm. Hepsinin gözleri ışıl ışıl parlıyordu. Bu yıl birinci olan öğrencimiz birinci olduğunu ailesine söylememiş. Tören esnasında öğrendiler. Onlar için çok hoş bir sürpriz oldu. Mezun olan öğrencilerimiz bir basamağı geçtiler. Şimdi onlar için yeni bir basamak başlıyor. Önlerinde daha uzun bir süreç var. Bu sene 98 öğrencimizi mezun ettik. Mezun olan öğrencilerimizi tebrik ediyor, hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.
“Genç bir ekibimiz var”
Mümkün olduğu kadar öğrencilere arkadaş olarak davrandıklarını belirten Songur, “Genç bir ekibimiz var. Genç hocalarımız var. Öğrencilerimizle diyalogumuz son derece iyi. AKÜ Tıp Fakültesi’nin öğrenci sayısı her geçen yıl artıyor. Bu sene birinci sınıfta 170 civarında öğrencimiz var. 2002’de geldiğimde 40 öğrenci ile başlamıştık. 6 yıl sonra 170 öğrencimizi daha mezun ederek yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Dinleyicilerin yoğun iletileriyle katıldıkları ve AKÜ Tıp Fakültesinin katkılarıyla hazırlanan Sağlık Olsun yaklaşık bir saat sürdü.
Sağlık Olsun programı yaz tatilinin ardından Eylül ayında kaldığı yerden yayın yolculuğuna devam edecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır