passo
Songur: “Tıp Bayramı sadece bir eğlence değildir”

Songur: “Tıp Bayramı sadece bir eğlence değildir”

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun dinleyicileriyle buluştu. AKÜ Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Yusuf Gülsarı’nın hazırlayıp sunduğu Sağlık Olsun programına bu hafta AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Songur konuk olarak katıldı. “Hekimlerin sadece 14 Mart’larda hatırlanmaması lazım” 14 Mart Tıp Bayramı’nın tüm sağlık çalışanlarına kutlu olması dileğinde bulunan AKÜ Tıp Fakültesi […]

Gün FM’de yayınlanan Sağlık Olsun dinleyicileriyle buluştu.

AKÜ Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı’ndan Dr. Yusuf Gülsarı’nın hazırlayıp sunduğu Sağlık Olsun programına bu hafta AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Songur konuk olarak katıldı.

“Hekimlerin sadece 14 Mart’larda hatırlanmaması lazım”

14 Mart Tıp Bayramı’nın tüm sağlık çalışanlarına kutlu olması dileğinde bulunan AKÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Songur, “Tıp Bayramı sadece bir eğlence değildir. Bu hafta hekimlerle ilgili bir tanıtım, özlük haklarıyla ilgili bir hakkın hatırlatılmasıdır. 14 Mart, 1976 yılından bu yana hafta olarak kutlanıyor. Hekimlerin sadece 14 Mart’larda hatırlanmaması lazım. Bugün hekimlerin maruz kaldığı sorunlar var. Hekimlerin özlük haklarıyla ilgili sıkıntıları var. 14 Mart, hekimlerin genel sıkıntılarının dile getirilmesi açısından önemli bir vesiledir. Tıp Fakültesi öğrencilerimiz sene boyunca zorlanıyor, yoğun olarak derslerle uğraşıyorlar. Bizler 14 Mart’ı öğrencilerimizin dinlenmeleri açısından da bir vesile görüyoruz. Öğrencilerimizin proje yarışması var. Onların ödüllerini vereceğiz. Kızılay’ın kan bağış kampanyasına destek olacağız. 14 Mart akşamı da öğrencilerimizin katılacağı bir Tıp Balosu var” diye değerlendirmede bulundu.

“Hekimlerimiz canla, başla çalışıyorlar”

“Doktoru da bir insan olarak görmek lazımdır” diyen Songur, “Onunda bir üzüntüsü, sıkıntısı olabilir. Doktorlarımıza da bu gözle bakmak lazım. Hastalarımızın doktorlarımıza biraz daha empatiyle yaklaşmalarını rica ediyoruz. Kötü örnek, örnek değildir. Hekimlerimiz canla, başla çalışıyorlar. Mesaisi bittikten sonra yeniden hastaneye gelip görev yapıyorlar. Hekimlerimize karşı sevgi, saygı ve nezaketi bırakmayalım. Şiddet gibi olaylar hiç olmasın” şeklinde konuştu.

“352 tane tıp doktorunu, 212 tane de tıpta uzmanlık öğrencisini mezun ettik”

2002 yılından bu yana ilimizde bulunduğunu kaydeden Songur, “O tarihten bu yana fakültemize öğrenci alıyoruz. 352 tane tıp doktorunu, 212 tane de tıpta uzmanlık öğrencisini mezun ettik. Tecrübeli bir fakülteyiz, tecrübeli bir üniversiteyiz. Son yıllarda önemli bir yapılaşma oldu. Hastalarımıza iyi hizmet etmek için uğraşıyoruz. Eğitim hizmetlerimiz de devam ediyor. Şu anda Onkolog hocamız hastanemizde hizmet veriyor. Daha önce yoktu. Onkoloji Hastanesi de hizmet vermeye başlayınca bu alanda önemli bir eksiklik giderilmiş olacak” diye bilgi verdi.

Program sonrası bir süre Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ile de görüşen Dekan Songur, Gün FM’in sağlık alanındaki başarılı yayınları dolayısıyla Akar’a tebriklerini iletti. Akar ise Songur’a program dolayısıyla teşekkürlerini sunarak, Songur’un şahsında tüm hekimlerin 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır