• Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
  Orman ve Su İşleri Bakanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
  CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu
 • CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
  CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin
 • Gün Fm Ziyaretler
  Gün Fm Ziyaretler
 • Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
  Her Cumartesi Gün FM’de yayınlanan Basın Odası
 • Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
  Sağlıklı yaşam merkezi çalışanları Gün FM’de
 • Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
  Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt
 • Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
  Şuhut Kaymakamı Ferit Görükmez
 • Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
  Tabip Odası Başkanı Dr. Murathan Leblebicioğlu
Afyon Gün Fm 99.9
Sosyal Güvenlik hayatın her alanında
Sosyal Güvenlik hayatın her alanında
Gün FM-Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Sosyal Güvenlik Saati programı ilk bölümüyle yayınlandı. Programa katılan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Samet Fidan kurumunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi....
8 Eylül 2020 13:35
Font1 Font2 Font3 Font4

Gün FM-Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen Sosyal Güvenlik Saati programı ilk bölümüyle yayınlandı. Programa katılan Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Samet Fidan kurumunun çalışmalarıyla ilgili bilgiler verdi.
“İnsanları hayat boyunca yaşam kalitesini etkileyen en önemli unsur sosyal güvence içinde olmaktır” diyen Fidan, “Sosyal güvenlik, insanların gelirlerini bakılmaksızın toplum huzurunu ve refahını bozan sosyal tehlikelerin verdiği zararlardan insan hakkı ve esas itibariyle de devlet görevi olarak primli ya da primsiz sistemlerin kullanılması, kişilerin sosyal tehlikelerin zararlarından kurtarılma güvencesidir. Bu doğrultuda ülkemizde sosyal güvenlik hakkı, Anayasamızın 60’ıncı maddesindeki, ‘Herkes sosyal güvenlik hakkına sahiptir. Devlet bu güvenliği sağlayacak gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar’ hüküm ile açıkça ortaya konmuştur” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“SGK 143 ayrı hizmet sundu ve sunmaya devam ediyor”
SGK Başkanlığı’nca pandemi ile mücadele sürecinde uygulamaya konulan bazı tedbirlere değinen Fidan, “SGK, pandemi sürecinde vatandaşlarımızın sağlığını koruma amacıyla e-devlet üzerinden 143 ayrı hizmet sundu ve sunmaya devam ediyor. Hizmet dökümü, emeklilik talebi, askerlik, doğum borçlanması başvuruları, emekli aylık bilgisi, aylıktan yapılan kesintiler, isteğe bağlı sigortalılık başvurusu, banka ve adres değişiklikleri, ilaç ve rapor bilgisi sorgulama, maluliyet sevk talebi gibi işlemleri sayabiliriz. Perakende, AVM, demir-çelik, otomotiv, lojistik-ulaşım, sinema-tiyatro, konaklama, yiyecek-içecek, tekstil-konfeksiyon ve etkinlik-organizasyon sektörleri için muhtasar ve KDV tevkifatı ile SGK primlerinin Nisan, Mayıs ve Haziran ödemeleri 6’şar ay ertelenmiştir” diye konuştu.
Fidan programda prim desteğine ilişkin de bilgilendirmede bulundu.


Bu haberler ilginizi çekebilir!
Yukarı Geri Ana Sayfa