passo
Sosyal medya fenomenleri yemeklerimizi yazdı

Sosyal medya fenomenleri yemeklerimizi yazdı

Gün FM’de yayınlanan Visit Afyon Saati programına Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’ndan Nail Azbay konuk olarak katıldı. Geçtiğimiz hafta sosyal medya fenomenlerinin ilimize geldiklerini söyleyen Azbay gelen misafirlerle ilimizin tanıtımı adına faaliyetler gerçekleştirdiklerini kaydetti. “Sosyal medya fenomenleri ile bir tanıtım çalışması yaptık” “Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu olarak geçtiğimiz hafta sonu sosyal medya fenomenleri ile bir tanıtım […]

Gün FM’de yayınlanan Visit Afyon Saati programına Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu’ndan Nail Azbay konuk olarak katıldı. Geçtiğimiz hafta sosyal medya fenomenlerinin ilimize geldiklerini söyleyen Azbay gelen misafirlerle ilimizin tanıtımı adına faaliyetler gerçekleştirdiklerini kaydetti.
“Sosyal medya fenomenleri ile bir tanıtım çalışması yaptık”
“Afyonkarahisar Valiliği Tanıtım Bürosu olarak geçtiğimiz hafta sonu sosyal medya fenomenleri ile bir tanıtım çalışması yaptık” diyen Azbay, “Gastronomi içerikli bir tanıtım oldu. Alp Artam, Begüm Tekin ve Alptuğ Tekin misafirimiz oldu. İnstagram üzerinden 132 bin kişi tarafından takip edilen “lokantalarım” hesabı üzerinden paylaşım yapan Alp Artam, “envai çeşit lezzetler Afyon’da sizi bekliyor” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘Afyon’da bulunma sebebim, kentin UNESCO nezdinde, Gastronomi Şehri unvanını almasıydı. Türkiye’de bu şekilde ele alınan üçüncü şehir olduğunu da ayrıca vurgulamak istiyorum. Afyon’a gittiğiniz zaman, patates, keşkek, lokum, kaymak, ekmek kadayıfı, sucuk, pastırma, envai çeşit et yemekleri, patlıcan kebabı ve daha birçok güzellikle başınız dönüyor. Bu şehirde, hele bir de kar varsa ve eski mahallelerde, eski evlerin arasında dolaşıyorsa insan, büyük keyif alıyor’ Afyonkarahisar’da deneyimledikleri lezzet duraklarını da kaleme alan Artam, ‘Afyon’da olmanın en güzel yanı, belki de imza lokantalardan birisi olan Aşçı Bacaksız’a gitmek. Benim gibi öyküsü olan lokantaları seven bir adam için burada yemek paha biçilmez bir deneyim diyebilirim. Aşçı bacaksız, tam sevdiğim gibi, kuşaktan kuşağa hizmet bayrağını devreden bir aile işletmesi. Ve yine sevdiğim gibi, tek bir yemek veriyor ziyaretçilerine. Kuzu Kebabı. Mekanda yemeğe saygı duyulması bekleniyor. Buçuklu porsiyonlar yok. Ayrıca, selam vermeden mekana girene, misafir muamelesi yapılmıyor. Hepsini çok sevdim. Bu etin üzerine bir de ekmek kadayıfı patlattınız mı bol kaymaklı, o zaman sizden mutlusu olmaz. Benden söylemesi! Afyon’a giden Aşçı Bacaksız’a gider kardeşim’ şeklinde yazdı” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır