passo
‘Şuhut’a alternatif değil paydaşız’

‘Şuhut’a alternatif değil paydaşız’

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’a konuk olan Derecine Belediye Başkanı Ömer Yıldız Büyük Taarruz programını anlattı. Yıldız, “100. Yıl çalışmalarımız sürüyor. Görkemli bir etkinlik planladık. Şuhut a alternatif değil, paydaşız. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu da etkinliğe katılacak. Ayrıca Emre Kongar ve İlber Ortaylı söyleşisi olacak. Haluk Levent ücretsiz konser verecek” dedi. Konferans ve Konser “26 Ağustos […]

Gün FM’de Gazeteci İsmail Akar’a konuk olan Derecine Belediye Başkanı Ömer Yıldız Büyük Taarruz programını anlattı. Yıldız, “100. Yıl çalışmalarımız sürüyor. Görkemli bir etkinlik planladık. Şuhut a alternatif değil, paydaşız. Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu da etkinliğe katılacak. Ayrıca Emre Kongar ve İlber Ortaylı söyleşisi olacak. Haluk Levent ücretsiz konser verecek” dedi.

Konferans ve Konser

“26 Ağustos Büyük Taarruz’un 100. Yılı. Ama 24 Ağustos Batı Cephesi Karargahından hareket emrinin verilişinin 100. Yılı. 9 Eylül yani ülkemizin kurtuluşunun da 100. Yılı” diyen Yıldız, “Biz bunların tamamını içine alan bir proje yapmak istedik. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hem Batı Cephesi Karargahından hareket emrinin verilişinin, hem Büyük Taarruz’un hem de İzmir’in kurtuluşunu içine alan bir projeye dahil olduk. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin katkısıyla bu yıl 24 Ağustos’ta bir konferans gerçekleşecek. Çok büyük bir aksilik olmazsa Emre Kongar ve İlber Ortaylı söyleşi yapacak. Daha sonra Haluk Levent konseri gerçekleşecek” diye konuştu.

 

“Kılıçdaroğlu da gelecek”

“Büyük Taarruz bizim için çok büyük bir anlam ifade ediyor” diyen Dereçine Belediye başkanı Ömer Yıldız, “Bu taarruzun gerçekleşmesini sağlayan birliklerin konuşlandığı hazırlık yaptığı bizim bulunduğumuz Sultandağı Dereçine ve Yeşilçiftlik. Mesela 57. Tümen Dereçine’de 9 ay hazırlık yapmış. Dereçine insanı bu tümeni bağrına basmış. Büyük taarruza doğru askerlerimizi uğurlamışlar. Biz bunu da canlandırmak istiyoruz. Şuhut’ta yıllardır yapılan güzel bir etkinlik var.Kocatepe’ye yürüyüş etkinliği. Onun önünden bir gün önce biz burada 7 kilometrelik bir yürüyüş planladık. Dereçine’den başlıyoruz. Yeşilçiftlik’te bunu tamamlıyoruz. Kırca ve Sultandağı’ndan geçiyoruz bu arada halkın katılımın sağlanmasını bekliyoruz. Yani Şuhut ilçemize alternatif değil paydaşız. Büyük Taarruz sadece devletin ya da belli başlı kurumların değil topyekün bir milletin kutlaması gereken bir gün. Bizde Dereçine Belediyesi olarak elimizden geldiği kadar gelecek nesillere aktarmamız lazım. Çabamız bu. İnşallah başarılı oluruz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu da yürüyüşümüze katılacak” şeklinde değerlendirmede bulundu.

 

Kiraz üreticisi destek bekliyor

Kadın Kooperatifi çalışmaları hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Yıldız kiraz üreticilerinin bu sene büyük sıkıntı yaşadıklarının altını çizdi. Yıldız, “Tam kiraz çiçeklendiği zaman oluşan olumsuz hava şartları kirazı vurdu. Rekoltede yüzde 80 e yakın düşme var. Kiraz üreticisi destek ve yardım gelmeyecek olursa ağaçları söker. Bu üreticilerimize sahip çıkmak lazım. Çünkü bizim kirazın tamamı ihracat ediliyor ve döviz geliyor ülkemize” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır