passo
Şuhutlu Kadınlar toprak sosluk üretiyor

Şuhutlu Kadınlar toprak sosluk üretiyor

Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Şuhut Kadın Kültür Evi Müdürü Fatma İldaş, Kadın Kooperatifi Başkanı Fazilet Eroğlu ve Şuhut Kadın Kültür Evi Katılımcısı Zehra Yaylalı konuk oldu. Şuhut Kadın Kültür Evi’ndeki kadınlarımızın topraktan sosluk üretimi yaptıklarını belirten yetkililer önümüzdeki süreçte üretimin şekilleneceğini kaydettiler “Topraktan yapılmış ürünlerin sağlık açısından önemi […]

Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Şuhut Kadın Kültür Evi Müdürü Fatma İldaş, Kadın Kooperatifi Başkanı Fazilet Eroğlu ve Şuhut Kadın Kültür Evi Katılımcısı Zehra Yaylalı konuk oldu. Şuhut Kadın Kültür Evi’ndeki kadınlarımızın topraktan sosluk üretimi yaptıklarını belirten yetkililer önümüzdeki süreçte üretimin şekilleneceğini kaydettiler
“Topraktan yapılmış ürünlerin sağlık açısından önemi hepimizin malumu”
Şuhut Kadın Kooperatifindeki kadınların topraktan sosluk üretimi yaptıklarını belirten Şuhut Kadın Kültür Evi Müdürü Fatma İldaş, “Özellikle topraktan yapılmış ürünlerin sağlık açısından önemi hepimizin malumu. Ürünlerimiz sosluk sonrası, sütlaç kaseleri, fincan takımları, bardak, cezve ve Şuhutumuza özgü keşkek çömleği ile sürecek” diye konuştu.
“Günlük 1500 adet üretim yapılıyor”
“Kültür Evlerimiz eğitim alanında hizmet verdiği gibi üretim alanında da kadınlarımızı faal hale getirmek için çalışmalar yapıyor” diyen Şuhut Kadın Kooperatifi Başkanı Fazilet Eroğlu, “Şuhut Kadın Kooperatifi bünyesinde aktif olan faaliyetimiz topraktan kase şeklindeki sosluklar üreterek günlük 1500 adet üretim yapılmaya devam ediyor. İleriki zamanlarda fırtın sütlaç kabı, kupa fincan takımı, Şuhutumuzun coğrafi işaretli yemeği olan keşkeği pişireceğimiz çömlekler üretmeyi planlıyoruz. Aynı zamanda farklı boyutlarda teraryumlarımızı üretmeye başladık. Bunların yanında farklı projelerimizde var. Şuhut fidanlığında bulunan serada çilek yetiştirilmesine yönelik hazırlıklarımız vardır” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“Sn. Valimize ve Saygıdeğer Eşlerine teşekkür ederim”
Kadın Kültür Evleri projesi nedeniyle Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer eşleri Sümeyra Çiçek Hanımefendiye teşekkür ederek sözlerine başlayan Şuhut Kadın Kültür Evi Katılımcısı Zehra Yaylalı, “Benim için en önemlisi kadınlarımızın el becerileri ile bir şeyler oluşturması ve bunu ekonomik kazanca dönüştürmesidir” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır