passo
Şuhutlu kadınlar üretmeye devam ediyor

Şuhutlu kadınlar üretmeye devam ediyor

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Şuhut Kadın Kültür Evi Müdiresi Betül Avcı, Şuhut Kadın Kooperatifi Başkanı Merve Ağtaş ve Şuhut Kadın Kültür Evi Katılımcısı Tijen Yaylalı konuk olarak katıldılar. 15 yıldır eşinin işi nedeniyle birçok ilin Halk Eğitim Merkezleri’nde öğretmen olarak görev yaptığını söyleyen Şuhut Kadın Kültür Evi […]

Afyonkarahisar Kadın Kültür Evleri ve Gün FM işbirliğinde süren Kadına Dair programına Şuhut Kadın Kültür Evi Müdiresi Betül Avcı, Şuhut Kadın Kooperatifi Başkanı Merve Ağtaş ve Şuhut Kadın Kültür Evi Katılımcısı Tijen Yaylalı konuk olarak katıldılar.

15 yıldır eşinin işi nedeniyle birçok ilin Halk Eğitim Merkezleri’nde öğretmen olarak görev yaptığını söyleyen Şuhut Kadın Kültür Evi Müdiresi Betül Avcı, “Bu sürede birçok hanımla tanışıp onların hayatlarına dokunma fırsatım oldu. Kadın Kültür Evleri benim gözümde maddi, manevi birçok sıkıntı yaşayan hanımlarımıza moral eğitim merkezleri görevini üstlenmiş durumda. Kadın Kültür Evleri ismini ilk duyduğumda çok mutlu oldum ve kadınlarımızın adına çok heyecanlandım. Kadın Kültür Evlerimizin mimarları Sayın Valimiz Gökmen Çiçek ve Saygıdeğer Eşleri Sümeyra Çiçek’e çok teşekkür ederiz. Böyle önemli bir projenin bir parçası olmak büyük gurur kaynağı. Katılan tüm kadınlarımıza ve bize destek olan amirlerimize çok teşekkür ederim” diye konuştu.

“Bizlere katkı sunan tüm idarecilerimize çok teşekkür ediyorum”

Şuhut Kadın Kooperatifi olarak sütlaç kasesi, sosluk ve buhurdanlık ürettiklerini söyleyen Şuhut Kadın Kooperatifi Başkanı Merve Ağtaş, “Şu an bulunduğumuz konuma gelmek için çok emekler harcandı. Üretim sayımız arttırıldı. Ürünleri pişirme aşamasında kullandığımız fırın sayıları arttırıldı. Daha önce elde kesilip şekillendirmeye çalışılan çamurumuz için çamur kesme makinesi alındı. Bizlere katkı sunan tüm idarecilerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Kadınlarımız ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar”

Kadın Kültür Evi sayesinde dikiş öğrendiğini söyleyen Şuhut Kadın Kültür Evi Katılımcısı Tijen Yaylalı, “Tüm kadınlarımızı Kadın Kültür Evlerimize bekliyoruz. Kadınlarımız buralarda her anlamda gelişiyor ve ev ekonomisine katkıda bulunuyorlar” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır