passo
“Şuhut’ta güzel şeyler oluyor”

“Şuhut’ta güzel şeyler oluyor”

Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ve Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya’yı makamında ziyaret ettiler. Konuklarıyla yakından ilgilenen Kaya Akar ve Bangir’e Şuhut’ta süren yatırımları yerinde göstererek bilgiler verdi. Tekstil Atölyesi hizmete girecek Konuklarını önce eskiden düğün salonu olan şimdi tekstil atölyesi olarak kullanılacak olan mekanı gezdiren Şuhut Kaymakamı Nurullah […]

Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar ve Genel Yayın Yönetmeni Faruk Bangir Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya’yı makamında ziyaret ettiler. Konuklarıyla yakından ilgilenen Kaya Akar ve Bangir’e Şuhut’ta süren yatırımları yerinde göstererek bilgiler verdi.
Tekstil Atölyesi hizmete girecek
Konuklarını önce eskiden düğün salonu olan şimdi tekstil atölyesi olarak kullanılacak olan mekanı gezdiren Şuhut Kaymakamı Nurullah Kaya, çalışma bitirildiğinde buranın istihdam açısından Şuhut ve çevresine önemli katkılar sunacağını kaydetti.
“Türkiye’de bir ilk gerçekleştirilecek”
Daha sonra ilçede bir ilkin gerçekleştirildiği salep tohumlarının ekildiği Orman Fidanlığı’na geçildi. Burada çalışan tarım işçileriyle sohbet eden Kaymakam Kaya salepin Şuhut için alternatif bir tarım ürünü olacağını belirterek yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler verdi. Yapılan açıklamada salepin serada ekilerek Türkiye’de bir ilkin gerçekleştirildiği belirtildi.
Mermer atölyesinde kadınlar çalışıyor
En son Kaymakamlığın katkılarıyla hizmete açılan ve kadınların çalıştığı mermer atölyesine geçildi. Burada üretim yapan kadınların mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Mermer gibi ağır bir sektöre kadın elinin değdiğini söyleyen Kaymakam Kaya burada yapılan çalışmalarla ilgili de bilgiler verdi.
Ziyaretlerin ardından Şuhut’a yapılan çalışmalar ve yakın ilgisi dolayısıyla Kaymakam Kaya’ya teşekkür eden Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Şuhut ilçemizdeki gelişmelerin kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.
Ziyaretler esnasında Şuhut İGM Üyesi Ali Altan da hazır bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır