passo
Sümer Ezgü: “Afyonkarahisar’ı çok seviyorum”

Sümer Ezgü: “Afyonkarahisar’ı çok seviyorum”

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Sümer Ezgü yakında başlayacak televizyon programının çekimi için geldiği Afyonkarahisar’da Gün FM’e konuştu. Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’ni gezerken Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’ın radyoyu aramasıyla Gün FM canlı yayınına telefonla konuk olan Ezgü Afyonkarahisar’ı ve türkülerini çok sevdiğini söyleyerek tüm Afyonkarahisarlılara selam ve sevgilerini iletti. Gezdiği […]

Türk Halk Müziği’nin sevilen sesi Sümer Ezgü yakında başlayacak televizyon programının çekimi için geldiği Afyonkarahisar’da Gün FM’e konuştu.

Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’ni gezerken Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar’ın radyoyu aramasıyla Gün FM canlı yayınına telefonla konuk olan Ezgü Afyonkarahisar’ı ve türkülerini çok sevdiğini söyleyerek tüm Afyonkarahisarlılara selam ve sevgilerini iletti.

Gezdiği Kültür ve Sanat Evi’ni çok beğendiğini belirten Sevilen Sanatçı Sümer Ezgü, “Bu tarihi binalar geçmişin güzelliklerini bizlere taşıyor. Günümüzde yapılan binalarda eski evlerin güzelliği ve ruhu yok” diye konuştu.

“Geçmişte birçok Afyonkarahisar türküsünü seslendirdim”

Afyonkarahisar’ın kültürünü çok iyi bildiğini belirten Ezgü, “Burada dostlarım var. Her Afyonkarahisar’a gelişimde mutlu olurum. Şehrin gastronomisi bambaşka. Lezzetleri saymakla bitmez. Yine türküleri de çok güzeldir. Geçmişte birçok Afyonkarahisar türküsünü seslendirmiştim. Çekimini yaptığımız televizyon programı için yöresel saz sanatçıları eşliğinde yine Afyonkarahisar türkülerini seslendireceğim. Tüm Afyonkarahisarlılara aracılığınızla sevgi ve selamlarımı sunuyorum” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“Türkülere gönül vermiş insanlar desteklenmeli”

Türkülerin özümüz olduğunu ve bizi bize anlattığını belirten Sümer Ezgü, “Türkülere gönül vermiş olan sanatçılar ve radyolar mutlaka desteklenmeli. İş insanlarının türkülerimize katkı sunan herkese destek olmaları lazım” görüşünü dillendirdi.

Canlı telefon bağlantısı sonrası Gün FM Yönetim Kurulu Başkanı Fadime Akar Sevilen Sanatçı Sümer Ezgü’ye teşekkür ederek gün anısına fotoğraf çektirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır