passo
“SYDV iyi günde kötü günde vatandaşların yanında”

“SYDV iyi günde kötü günde vatandaşların yanında”

Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yaman Şenol Gün FM’in konuğu oldu. Şenol programda çalışmalarından bahsetti. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kuruluşundan bahseden Şenol, “1986 yılında fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile gerektiğinde her ne suretle olursa olsun Türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş olan kişilere yardım etmek, sosyal adaleti pekiştirici […]

Afyonkarahisar Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Yaman Şenol Gün FM’in konuğu oldu. Şenol programda çalışmalarından bahsetti.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın kuruluşundan bahseden Şenol, “1986 yılında fakru zaruret içinde ve muhtaç durumda bulunan vatandaşlar ile gerektiğinde her ne suretle olursa olsun Türkiye’ye kabul edilmiş veya gelmiş olan kişilere yardım etmek, sosyal adaleti pekiştirici tedbirler alarak gelir dağılımının adilane bir şekilde tevzi edilmesini sağlamak amacıyla 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanunu ile SYD Vakıfları kurulmuştur” şeklinde konuştu.
“Aktif yardım alan dosya sayısı 1.950’dir”
Vakfın bugün 1 Vakıf Müdürü, 7 Sosyal yardım ve inceleme görevlisi, 1 Vakıf muhasebecisi, 4 büro görevlisi ve 2 yardımcı hizmetli olmak üzere toplam 15 kişilik kadrosu ile hizmet verdiğini kaydeden Şenol, “33.195 dosya sayısıyla ilimiz merkezinde 58 mahallede ve merkeze bağlı 36 köy ve kasabada ikamet eden dezavantajlı vatandaşlarımıza hizmet vermekteyiz. Aktif yardım alan dosya sayısı 1.950’dir” şeklinde değerlendirmede bulundu.
“43 türde yardım bulunmaktadır”
Vakfın karar organının Mütevelli Heyeti olduğu belirten Şenol, “Mütevelli heyetimiz 14 kişiden oluşmaktadır. Bakanlığımız tarafından yardım verilen toplam 43 türde yardım bulunmaktadır. Gerek kurucu kanunumuz gerekse Anayasamızın 2.maddesi amaçları doğrultusunda vakfımızda düzenli ve sosyal yardımlar altında birçok yardım türlerimiz vardır. 2019 yılı itibariyle 2022 sayılı kanun kapsamında Vakfımız sınırları içerisinde ikamet eden 1.118 yaşlımıza yaşlı aylığı olarak aylık 672,81 TL, 1.215 engelli vatandaşımıza engelli aylığı olarak aylık 537,09 TL ve 805,62 TL, engelli çocuğu olan 110 vatandaşımız aylık 537,09 TL engelli yakını aylığı ödenmiştir” şeklinde konuştu.
Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın iyi günde de kötü günde de vatandaşların yanında olduğunu söyleyen Şenol vakfın çalışmalarıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Yorumlara Kapalıdır